Xiaomi, MIUI 10 İle İlgili Gelecek Hedeflerini Açıkladı

 

Çinli teknoloji şirketinin kendi geliştirdiği MIUI 10 işletim sistemi üzerinde güncellemeleri devam ediyor. Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamada Android tabanlı özel bir yazılım geliştirmesi planlanıyor.

Önceki gün Çin’de düzenlenen bir etkinlikte Xiaomi yöneticilerinden aynı zamanda MIUI işletim sistemi departman sorumlusu olan Hong Feng tarafından gelecek olan MIUI 10 ile ilgili detaylara değinildi. Yapılan açıklamalara göre gelecek MIUI sürümünde yapay zeka teknolojisinden esintileri fazlaca göreceğiz. Bir önceki MIUI 9 işletim sistemi sürümünde ise şirketin daha çok kararlı, akıcı ve özellikle batarya alanında tamamen eksiksiz bir yapı sunmak ilk hedeflenen konular arasında idi.

Gelecek MIUI 10 sürümü ile Çinli şirketin mobil işletim sistemi piyasasında Apple, Google gibi dev firmalarla arasındaki farkı kapatmayı planladığı belirtildi.

Hong Feng’in daha önce yaptığı açıklamalarda Xiaomi’nin yakın gelecekte küresel olarak başarısını daha da geliştirmesi gerekliliği üzerinde durmuştu. Muhtemelen MIUI işletim sürümü bugün dünya genelinde yaklaşık 280 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu kullanıcıların beşte birinin Çin dışında yaşayan insanlardan oluştuğu belirtiliyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir