Xiaomi Blackshark Özellikleri Geekbench Testinde Göründü

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin Blackshark olduğu öne sürülen akıllı telefon modelinin özellikleri performans testinde ortaya çıktı.

Çinli en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi’nin oyunculara özel olarak geliştireceği daha önce sızdırılan akıllı telefon modeli Blackshark adı ile Geekbench testinde göründü. Razer Phone modelinin en büyük rakibi olması beklenen Xiaomi Blackshark modeline ait detaylı özellikler ve aldığı test puanları yayınlandı.

Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alacak olan modelde 8GB RAM yer alacak. Tek işlemci çekirdeği ile 2452 puan alan Xiaomi Blackshark modeli çoklu çekirdekte ise 8452 puan seviyelerini görmeyi başardı. İşlemci ve RAM açısından oldukça güçlü olduğu dikkat çeken cihazın Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile geleceği performans testinde belirtildi.

18:9 sinema modu ekran oranı ile gelmesi beklenen akıllı telefon modeli 2160×1080 piksel çözünürlük sunacak. Ekranında 120Hz frekans hızı olacağı belirtilen Xiaomi Blackshark modelinde en az 4000mAh kapasitesinde bir bataryanın bulunacağı iddia ediliyor.

Daha önce Xiaomi Mi Mix 2S modelinin geleceği haberleri gündeme oturmuştu. Bu modelde de benzer özelliklerin yer alması kafaları iyice karıştıracağa benziyor. Haliyle şirketin iki farklı modeli de aynı zamanda duyurabileceğini de atlamamak gerekiyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir