Windows 10 Cihazlara Güncelleme İle WhatsApp Business Geliyor

Genel olarak Android ve iOS platformlarının gölgesinde kalıp kaderine terkedilen Windows 10 cihazlar için WhatsApp'ın desteği devam ediyor.

Microsoft’un mobil işletim sistemi olarak geliştirdiği Windows 10’un son yıllarda kullanım sayısı gittikçe düşüş göstermekteydi. Birçok uygulama geliştiricisi güncellemelerini bu platforma sunmayı bırakmasıyla birlikte neredeyse kaderine terkedilen bu platforma WhatsApp’tan destek geldi.

Yaklaşık olarak bir yıl önce Microsoft’un kendisine ait uygulaması olan Skype’ın bile Windows 10 cihazlarda kullanımının kesilmesinin ardından Bill Gates’in “Android kullanıyorum” sözleri, Windows 10 cihazlarının ne kadar dışlandığını göstermeye yetmişti.

Windows 10 cihazlarına güncelleme desteğini sürdüren ender uygulamalardan olan WhatsApp, bir sonraki güncelleme sürümünde WhatsApp Business desteğini Windows 10 cihazlarına sunacağını açıkladı.

Ülkemizde de hatırı sayılır seviyede Windows 10 akıllı telefon modellerini kullanan kullanıcıların olduğunu düşündüğümüzde WhatsApp’ın desteğini devam ettirmesi gerçekten memnuniyet verici. Ancak bu desteğin ne zamana kadar sunulacağı ise soru işareti.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir