Vivo X20 Plus UD Ekranda Bulunan Parmak İzi Sensörü İle Geliyor

Bugüne kadar geliştirilen akıllı telefon modelleri arasından sıyrılarak ilk kez ekran yüzeyine parmak izi okuyucusu sensörleri yerleştirilen model Vivo X20 Plus UD olarak kayıtlara geçti.

Samsung ve Apple gibi akıllı telefon üreticilerinin liderliğinde işleyen mobil dünyada bir ilke imza atan Çinli şirket aynı zamanda Oppo ve OnePlus firmalarının da sahibi olarak dikkat çekti. Vivo ile birlikte ABD merkezli bir sensör üreticisi olan Synaptics işbirliği ile geliştirilen Vivo X20 Plus UD ile ilgili ilk bilgiler CES 2018 etkinliğinde ortaya çıkmıştı.

Parmak izi sensörünün ekranlara yerleştirilmeleri gelişen mobil teknolojileri dünyasında yakın zamanda bir zorunluluk haline gelebilir. Öyle ki son dönemde ekran/kasa oranında ekran lehine yapılan çalışmalarla birlikte parmak izi sensörünün de yerinin değiştirilmesi gerekliliği doğuyor. Samsung ve Google gibi firmalar bu sensörü cihazın arka kısmına yerleştirmekle çözümü bulurken Apple’ın 10. yıl ürünü olan iPhone X modelinde ise parmak izi sensörü tamamen kaldırılırken Face ID adı verilen yüz tanıma sistemi devreye sokuldu.

Vivo X20 Plus UD Özellikleri

Parmak izi sensörünün ekran üzerinde olması haricinde genel olarak orta segment bir telefon özelliklerini bulunduran Vivo X20 Plus UD, 6.43inç ekran boyutu, 2160x1080px 18:9 oranlı OLED ekrana yer vermiş.

12MP çift kameraya sahip olan cihazda Snapdragon 660 işlemci çipine yer verilecek.

3905mAh batarya kapasitesi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak Vivo X20 Plus UD modelinin satışı ilk olarak Çin üzerinde başlayacak. Ürün satışının Avrupa ve global olarak yapılıp yapılmayacağı net değil.

Etiketler
Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir