Ücretsiz Olarak Spotify Kullanan Kullanıcılara Sürpriz Uyarı!

Online müzik dinleme servisi olan Spotify platformunu mobil üzerinde ücretsiz olarak kullanan kullanıcıları yeni bir sürpriz bekliyor.

24 Nisan 2018 tarihinde Spotify tarafından yeni bir etkinlik düzenleneceği ve bu etkinlikte kullanıcıların bazı yeniliklerle karşılaşacağı öngörülüyor. Sisteme eklenecek olan güncellemelerle birlikte birtakım yeniliklerin bulunacağı hatta daha kullanışlı bir mobil uygulamanın gelebileceği üzerinde duruluyor.

Spotify platformuna gelecek olan güncelleme ile birlikte oynatma listeleri üzerindeki kontrollerin artırılacağı ve abonelerin erişebildiği oynatma listelerine daha yakın bir tecrübe sunulacağı iddia ediliyor.

Online müzik dinleme servisi olarak bilinen Spotify’e gelecek olan bu yenilikler için aslında tam olarak 24 Nisan tarihi geçmiyor. Ancak uygulamaya gelecek olan yeniliklerin iki hafta gibi bir sürede tamamlanacağının üzerinde duruluyor.

Ücretsiz Kullanıcıların Yeni Şarkılara Erişimi Kısıtlanabilir

Spotify’e gelecek olan yeniliklerden birisinin de ücretsiz kullanıcıların yeni yayınlanan şarkılara erişimlerinin kısıtlanması yoluyla ücretli sürüme geçiş yapmaları teşvik edilecek. Bununla birlikte bu şekil bir kısıtlamanın halihazırda müşteri sayısını bir hayli azaltma riski de bulunuyor.

Yayınlanan son resmi raporlara göre Spotify’nin 71 milyon ücretli abonesinin yanında 157 milyon ücretsiz kullanıcıya sahip olması durumu gözler önüne seriyor. Hal böyleyken 157 milyon kullanıcıyı platformdan küstürmek kulağa pek mantıklı gelmiyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir