Twitter Trolleri Tarih Oluyor!

Twitter tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalarda Twitter’a yeni güncellemelerin geleceği ve bu güncellemelerle birlikte de artık Twitter içerisinde Troll hesaplar kafasına göre tweet atamayacak!
Twitter troll

Twitter gündemi zaman zaman troll hesaplar sebebi ile yapay bir gündeme dönüşüyor ve insanların sağlıklı bilgi almasını engellemeye çalışıyor. Twitter tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların Twitter deneyimlerini iyileştirebilmek ve genel kuralları ihlal eden hesapları da en kısa sürede engelleyecek bir dizi yeni önlemler alınacak!

Twitter Bir Dizi Önlem Alacak!

Twitter troll

Bilindiği üzere Twitter üzerinde mizah amaçlı açılmış birçok troll hesapta bulunuyor. Bu hesaplardan bazıları kullanıcılar tarafından beğenilerek takip ediliyor. Twitter tarafından getirilecek yeni önlemlerden peki onlar ne kadar etkilenecek?

Eğer bir hesap mail adresini teyit ettirmediyse ve aynı hesap üzerinden aynı anda onlarca aynı tweeti tekrar atıyorsa bu hesaplar inceleme altına alınıyor ve kısa süre içinde bu hesaplar kapatılıyor. Twitter tarafından yapılan bu açıklamanın ardından taciz raporlarında %4 azalma, rahatsız edici sohbetlerde de %8 azalma görüldü. Yeni özelliklerin gelişmesi önümüzdeki dönemlerde daha sağlıklı bir şekilde gözlemlenebilecek.

Etiketler
Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir