Spotify Kozmetik Sektörüne Girdi

Online ortamda müzik dinleyen herkesin en azından adını duyduğunu tahmin ettiğimiz Spotify, son zamanlarda oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Aynı zamanda yatırım alanlarını da genişletmek isteyen firma, şimdi de kozmetik sektörüne giriş yapıyor!

Maggie Lindeman Koleksiyonu

Ünlülerin makyaj sanatçısı olarak bilinen Pat McGrath, kendi güzellik markası Pat McGrath Labs’i işletirken, ‘Pretty Girl’ şarkısıyla tanınan Maggie Lindemann’ın makyaj koleksiyonunu da üretiyor ve bunu da Lindemann’ın Spotify üzerindeki sanatçı sayfasında satacak. Bu oldukça garip bir durum çünkü Spotify ilk defa müzisyen posterleri gibi şeyler dışında fiziksel ürün satışına girecek. Aynı zamanda başka sanatçıların da benzer atılımlar uygulaması için belki bir fırsat doğuracak.

Apple ve Google da Benzer Hamleler Yapmıştı

Aslında moda endüstrisi daha önce de teknoloji sektörüyle çeşitli işbirliklerine girmişti. Örneğin 2014 yılındaki Google Glass’ın Diane von Furstenberg tarafından üretilen ‘Limited Edition’ sürümleri buna örnek. Aynı zamanda Apple Watch ile 2015 yılında Apple da benzer bir yöntem denemişti.

McGrath’ın Instagram sayfasında 1.6 milyon takipçisi bulunurken, sanatçı Maggie Lindemann’ın ise 2.4 milyon takipçisi var fakat McGrath’ın makyaj koleksiyonları çıktıktan sadece dakikalar içinde tükenmesiyle biliniyor. Spotify ile ise muhtemelen kendisine yeni bir kapı açılmış olacak ve aynı zamanda Lindemann’ın şarkılarını seven genç hayranları da ilgi gösterecek.

Maggie Lindemann’ın sevilen ‘Pretty Girl’ şarkısını aşağıdan dinleyebilirsiniz;

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir