YouTube Üzerinden Müzik Dinleyenler Artık Daha Fazla Reklam Görecek

YouTube Üzerinden Müzik Dinleyenler Artık Daha Fazla Reklam Görecek

Pek çok kişinin müzik dinlediği yer olan YouTube kullanıcılarının tepkisini çeken yeni kararını açıkladı. YouTube üzerinden müzik dinleyen kişiler artık daha fazla reklam görecekler.

South by Southwest etkinliğinde konuşan YouTube’un müzik sorumlusu yaptığı açıklamada YouTube üzerinden ücretsiz olarak müzik dinleyen kullanıcıların artık daha fazla reklam göreceğini açıkladı.

Etkinlikte konuşma yapan Lyor Cohen açıklamasında YouTube’u Spotify ve Apple Music ilke rekabet edebilecek bir servis haline getirmek için çalıştıklarını ve bu sebeple kısa bir süre önce bir takım özel ayrıcalıklar Youwin sunan YouTube Music platformunu kullanıcıların hizmetine sunduklarını belirtti. YouTube Music platformunun henüz istedikleri seviyeye ulaşmadığını belirten Cohen açıklamasının devamında YouTube üzerinden ücretsiz olarak müzik dinleyen kişilerin artık daha fazla reklama maruz kalacağını belirtti.

Kullanıcıları bunaltacak olan yeni reklam projesini açıklayan Cohen açıklamasında “Stairway to Heaven dinledikten hemen sonra karşınıza çıkacak olan bir dizi reklamdan dolayı mutlu olmayacaksınız” dedi. YouTube’un yeni reklam politikasıyla birlikte Spotify ve Apple Music gibi kullanıcılarını premium üyeliğe geçirmeyi başarıp başaramayacağını zaman gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER