WhatsApp'ın Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti

WhatsApp'ın Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti

Popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamaları arasında ilk sıradaki yerini uzun süredir korumayı başaran WhatsApp'ın son yayınlanan istatistiksel raporlara göre günlük aktif kullanıcı sayısının 1 milyar seviyesine ulaştığı ifade edildi.

Dünya genelinde yasaklı olduğu birkaç ülke dışında hemen her ülkede inanılmaz derecede aktif  kullanıcıya sahip olan WhatsApp ile ilgili istatistiksel veriler paylaşıldı. Akıllı telefon kullanıcılarının tamamına yakınının cihazlarında kurulu olan WhatsApp, günlük 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

WhatsApp'ın 2016 yılı verileri ele alındığında aylık aktif kullanıcı sayısının 1 milyar olduğu yayınlanmıştı. 2017 yılı verilerinde bu rakamın 1.3 milyar seviyesine kadar yükseldiği belirtilirken bahsi geçen 1.3 milyar aylık aktif kullanıcının ise 1 milyarının her gün WhatsApp uygulamasını kullandığı öne sürüldü.

WhatsApp'tan Rekor Sayıda Günlük İleti Gönderiliyor


WhatsApp ile ilgili 2017 yılına ait yayınlanan verilerde uygulama üzerinden günlük 55 milyar mesaj, 1 milyar video ve 4.5 milyar civarında da fotoğraf gönderildiği belirtildi. Özellikle uygulama içinde oluşturulmuş olan iş, arkadaş veya aile gruplarının bu mesaj ve görsel gönderimi sayısına oldukça büyük rakamlarla etki ettiği ifade ediliyor.

Facebook'un Diğer Servislerinin İstatistikleri


Sosyal medya devi Facebook'un mobil cihazlarda mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger uygulamasının ise 2017 Nisan ayında açıklanan verilere göre aylık 1.2 milyar aktif kullanıcısı olduğu açıklandı.

Facebook'un sahibi olduğu bir diğer sosyal medya platformu Instagram'ın ise 2017 Haziran ayı ele alındığında günlük 250 milyon civarında aktif kullanıcısı olduğu belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk