Watchmen Dizisi İçin HBO Çalışmaları Sürdürüyor

Watchmen Dizisi İçin HBO Çalışmaları Sürdürüyor

DC evreninin klasik çizgi romanlarından Watchmen’in HBO tarafından televizyona uyarlandığı geçtiğimiz Haziran ayında duyurulmuştu. Üstelik diziyi çeken isim de efsanevi Lost’un yaratıcılarından Damon Lindelof olacaktı. Bir süredir serinin hayranları merakla haber beklerken, bugün Lindelof Instagram üzerinde bir fotoğraf yayınlayarak herkesi heyecanlandırdı. Fotoğrafın altında basitçe ‘Day One (İlk Gün)’ yazıyordu ve çizgi romandaki Night Owl karakterinin bir figürü vardı.

Çekimler Ne Aşamada?


Bunun dışında Watchmen dizisi hakkında başka bir ayrıntı verilmedi ya da dağıtıcı kanal HBO resmi bir açıklama yapmadı. Her ne kadar çekimlerin ne aşamada olduğunu bilmesek de, ‘İlk Gün’ adı altında paylaşılan fotoğraftan henüz her şeyin çok erken olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca fotoğraftaki masada senaryo dosyaları da Kolaybet gözüküyor.

Lindelof’un bir diğer drama dizisi The Leftovers da HBO ekranlarında gösterilmişti ve üçüncü, yani final sezonunu geçtiğimiz yaz aylarında yayınlamıştı. Başarılı isim daha önce Prometheus ve Stark Trek Into Darkness gibi filmlerde de bulundu.

Watchmen çizgi romanı ilk defa 1986 yılında DC tarafından 12 parçalık bir seri olarak yayınlanmıştı. Fakat zamanla gelişerek 2005 yılında Time’ın listelerine de girmeyi başarmıştı. Watchmen’in filmi ise 2009 yılında çekildi ve yönetmenliğini Zack Snyder üstlenmişti. 185 milyon dolar gişe yapan film, olumlu eleştiriler almıştı fakat günümüz çizgi roman filmleri kadar popüler olmayı başaramamıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER