Uber'e Konum Paylaşma Geliyor

Uber'e Konum Paylaşma Geliyor

Uber, sürücü uygulamasının tasarımını değiştirerek seçim aşamasını özellikle yoğun dönemlerde kolaylaştırmak için bazı adımlar attı. En büyük değişiklik canlı konum paylaşım özelliği olurken, bu sayede geçici olarak konumunuzu sürücüyle paylaşabiliyorsunuz ve tüm bunların kontrolü ana Uber ekranı üzerinden sağlanıyor. Bu sayede sürücüler artık kafa karışıklığı yaşamayacak ve adresi daha rahat bulabilecekler.

Konum Paylaşımı İşleri Kolaylaştıracak


Özelliği kullanmak için de harita ekranına girip sağ alt köşedeki ‘Live Location’ ikonuna dokunmak gerekiyor. Eğer ikon mavi renkliyse konum paylaşımı aktif oluyor ve gri renkliyse de paylaşım yapmıyorsunuz anlamına geliyor. Aynı zamanda iki mod Gorabet arasında istediğiniz zaman değişiklik yapabiliyor, konumunuzu açıp kapayabiliyorsunuz.

Uber aynı zamanda Beacon programını da genişletmeye karar verdi ve belli bölgelerde kullanıma sunulacak. Beacon, ilk defa geçtiğimiz senenin Aralık ayında Amerika’nın belli şehirlerinde başlatılmıştı.

İngiltere'de Yasaklanmıştı


Bunlar dışında popüler taksi uygulamasına birkaç ufak değişiklik daha geldi. Son yıllarda taksilerin yerini alan Uber büyük bir popülarite yakalarken, Londra’da ise lisansı iptal edilmişti ve uzun süredir İngiltere mahkemelerinde uğraşıyordu.

Londra’daki taşımacılık kurumu, Uber’in sürücülerine çalışan hakları uygulamadığı gerekçesiyle ceza verirken, aynı zamanda bazı sürücülerin karıştığı cinsel saldırı olayları da bunda etkili olmuştu. Çok sayıda sürücüsü ve kullanıcısı olduğunu söyleyip karara itiraz eden firma, hâlâ mahkeme aşamasında.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER