Twitter'da Herkes Onaylanmış Hesap Alabilecek

Twitter'da Herkes Onaylanmış Hesap Alabilecek

Mikro blog sitesi Twitter’da artık dileyen kullanıcılar onaylanmış hesap işareti olan “mavi tik” alabilecek.

Twitter’ın kurucusu olan ve hali hazırdaki CEO’su Jack Dorsey’in son açıklamasına göre Twitter üzerinde onaylı profil olmak isteyen kullanıcılar isimlerinin yanına onaylanmış hesap işareti alabilecek.

Twitter CEO’su Jack Dorsey yaptığı açıklamada Twitter’da artık isminin yanında mavi tik bulunan kullanıcılara daha sık rastlayacağımızın müjdesini verdi. Canlı yayın uygulaması Periscope üzerinden katıldığı canlı yayında Twitter’la özdeşleşen mavi tik yani onaylı hesap özelliği hakkında konuşan Dorsey açıklamasında Twitter’ın mavi tık yani onaylı hesapların onay sürecinde bir sorunun olduğunu kabul etti. Dorsey kısa süre içinde Twitter’da yapılacak olan değişiklikle birlikte Mavi Tik sahibi olmak isteyen kullanıcıların kısa Ensobet bir sürede mavi tik yani onaylanmış hesap profiline sahip olacaklarını belirtti.

Jack Dorsey açıklamasında “Onaylanmış hesapların onay sürecinde bir sorun olduğunu kabul ediyoruz. Niyetimiz herkesin “onaylanmış hesaba” sahip olmasını sağlamak. Twitter üzerinde kullanıcıların onaylanmış hesap etiketini alabilmeleri içinde sadece kullanıcıların kimlikleri hakkında biraz daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacağız. Kullanıcılarımız bu bilgileri sağladığında onaylanmış hesap sahibi olacaklar.” dedi.

Twitter’ın ürün müdürü David Gasca’nın açıklamasına göre mavi tik uygulamasının öncelikli hedefinin kullanıcıların kimliğini doğrulamak olduğunu ancak sonrasında mavi tikin amacından saparak bir tür statü sahibi olduğunun algılanmasına neden olduğunu ve bu yanlış anlaşılmadan da kendilerinin rahatsız olduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER