Twitter Yer İmleri Özelliğini Test Ediyor

Belgrade, Serbia - June 6, 2013: Samsung Galaxy Note 2 screen with social media applications of Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, ChatON, Hangouts, WhatsApp, Instagram.

Twitter Yer İmleri Özelliğini Test Ediyor

Geçtiimiz ay Twitter bir açıklama yapmıştı ve yeni ‘daha sonra kaydet’ özelliği üstünde çalıştığını duyurmuştu. Bu şekilde işaretlenen Tweetleriniz kaydedilecek ve ardından gelecekte dönmek mümkün olacaktı. Şimdi de buna ‘Bookmark – Yer İmi’ adı verildi ve ilk testler başlatıldı.

Twitter Yer İmleri Resmi Oldu


Tina Koyama tarafından gece bir dizi Tweet atılırken, yer imlerinin siteye nasıl entegre edileceğini anlattı ve bunların Twitter topluluğu tarafından ilk aşamada test edileceğini açıkladı. Her ne kadar bu Tweetler dışında farklı açıklama yapılmasa da, şirketin sözcüsü resmi açıklamayla birlikte ayrıntıların paylaşılacağının sözünü verdi.

Twitter’ın şimdiye kadar gösterdiklerini düşünürsek, bu yer imleri mobil uygulamada muhtemelen sağ alt Marsbahis köşedeki menüde yer alacaklar ve DM mesajları gibi kullanılacaklar. Bu yer imleri profil sayfanıza kaydedilecek ve listeler ile anılar ile aynı şekilde ulaşabileceksiniz.

Kişiye Özel Olacak


Koyama, kullanıcıların yer imlerinin özel kalmasını, yani sadece kendilerinin görmek istediğini söylerken, firma olarak bunu dikkate aldıklarını ve özellikleri buna göre ayarlayacaklarını dile getirdi. Yer imleri gizli şekilde kaydedilecek fakat daha sonra isterseniz bir Tweet ile paylaşabileceksiniz.

Görünüşe göre Twitter son dönemde yeni özellikler üzerinde epey çalışıyor ve ilerleyen zamanlarda ayrıntılı bilgiye kavuşacağız.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER