Twitter Onay Rozetlerini Geri Alabilir

Twitter Onay Rozetlerini Geri Alabilir

Twitter bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde hesap onay rozetlerini yeniden düzenlemek için kaldırmıştı ve topluluktan gelen çeşitli şikayetler buna sebep olmuştu. Geçtiğimiz gün bir Tweet atan firma, mevcut rozet sahiplerini incelemeyi başlattıklarını ve bu kullanıcılar site standartlarıyla kurallarına uymazlarsa, rozetlerin geri alınacağını duyurdu.

Artık Mavi Tik Onayı Daha Zor Olacak


Peki Twitter neden mavi tik onaylarını kullanımdan kaldırmıştı? Aslında bu ABD’de son dönemde yaşanan siyasi olaylarla ilgili. Aşırı sağ görüşleriyle bilinen ve ülkede yaşanan bazı ölümcül saldırıları organize eden kişide onay rozeti bulunuyordu. Bu durum epey tepki çekerken, Twitter da yeniden düzenlemeye gitmek zorunda kalmıştı.

Bu sırada Twitter da genel topluluk kurallarını yeniden düzenlerken, ilbet hangi kullanıcıların mavi tik alabileceği konusunda da güncellemeye gitti. Hatta bu gereklilikleri yerine getirmeyen kişilerin rozetlerini kaldırmaya dahi başladı.

Yeni Twitter, Yeni Standartlar


Yeni Twitter kurallarına göre artık mavi tik onayı alacak kullanıcıların nefret suçu işlmemesi, şiddete yönelim göstermemesi, insanları tehdit veya taciz etmemesi gerekiyor. Aynı zamanda rahatsız edici fotoğraflar paylaşan kişiler de programdan çıkarılıyor ve gerçek kişi olup olmaması fark etmeksizin, rozeti geri alınıyor.

Twitter, yaptığı açıklamada onaylı hesapları incelemeye devam edeceklerini ve uygun olmayan kişilerden rozetlerin geri alınacağını duyurdu.

Tüm bu karmaşaya sebep olan kişi ise Twitter’ın hesap rozeti verdiği ve United the Right adlı grubun organizatörü Jason Kessler oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER