Twitter Hakkında Konuşulan Tweetler Özelliğini Test Ediyor

Twitter Hakkında Konuşulan Tweetler Özelliğini Test Ediyor

Twitter son dönemde düzenli olarak güncellemeler, yeni çalışmalar yapıyor ve bu bir süre daha duracak gibi gözükmüyor. Sosyal medya devi platform şimdi de yeni, deneysel bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu şekilde atılan bireysel ve popüler tweetlerde, hakkında kaç kişinin konuştuğu gösterilecek.

Tweetlerin Popülaritesi Ölçülecek


Özellik aslında oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. İnternetin herhangi bir yerinde gösterilen tweetlerde, bildiğiniz gibi altında kaç kişinin beğendiği, kaç kişinin retweet edip paylaştığı bilgisi yer alır. Yeni metrik sistemde ise Twitter bunun yerine o tweet hakkında kaç kişinin konuştuğunu gösterecek ve toplamda tek bir bilgi yer alacak. Örneğin, tweetin altında ‘3500 kişi bunun hakkında konuşuyor’ gibi bir yazı yer alacak.

Twitter sözcüsü Dan Dinamobet Jackson da konuya dair açıklama yaparken, yeni görümün henüz ufak bir deneysel aşamada olduğunu fakat Twitter’ın sosyal etkileşimleri arttırmak için yeni çabalar gösterdiğini dile getirdi. Açıkçası bu günlük Twitter kullanıcılarının pek alışık olmadığı bir yöntem ve ilginç duruyor fakat muhtemelen ilerleyen zamanlarda herkes alışacaktır.

Her Şey Tek Kısımda Gösterilecek


Peki bunun asıl amacı ne? Anlaşılacağı üzere bu sayede Twitter daha basit bir platform hâline gelecek ve bilgi tek bir şekilde verilecek. Özellikle bu sosyal medya ağını kullanmayan fakat tweetleri gören kişiler de ne olduğunu daha rahat anlayabilecek.

Şu anda kesin olmasa da, çalışmalar sürüyor ve ilerleyen dönemlerde tamamen bu yeni sisteme geçiş olabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER