Twitter Dışında Yaptıklarınız da Mavi Tik Almanızı Engelleyecek

Twitter Dışında Yaptıklarınız da Mavi Tik Almanızı Engelleyecek

Twitter geçtiğimiz dönemlerde zorlu zamanlar geçirirken, özellikle yeni hesap onay sistemi tartışma konusu olmuştu. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Amerika’da pek çok ırkçı çatışma yaşandı ve bu olayları örgütleyen organizatörlerden birisi de Twitter kullanıyordu, üstelik hesabında mavi tik bulunuyordu.

Kullanıcı Sözleşmesi Değişti


Bu durum pek çok kullanıcıyı rahatsız ederken, şahıs şikayet edilmişti ve ardından hesap onayı kaldırılmıştı. Twitter bunun üzerine geçici bir süreyle hesap onaylarını da iptal ederken, sistemde ve kullanıcı sözleşmesinde değişikliğe gitmişti. Şimdi ise görüyoruz ki firmanın geleceğe dair farklı önlem ve yaptırımları olacak.

Hesap onayı sayfası bu sebeple güncellenirken, Twitter bir değişiklik yaptı ve Canlı Bahis kendilerinin artık hiçbir uyarı yapmaksızın, istedikleri zaman hesapların onayını kaldırabileceklerini ekledi. Ayrıca hangi davranışların buna sebep olacağının da listesini yayınladı.

‘Dış Dünya’ Twitter’ı Etkileyecek


Bunların arasında en çok dikkat çeken ise gerçek hayatta yapılanların da Twitter’a etki edecek olması. Elbette bu site kamusal bir alan değil fakat genel anlamda bu amaçla kullanılıyor. Yani sitede sporculardan sanatçılara, siyasetçilerden toplumu etkileyen insanlara kadar pek çok hesap var.

Bu da demek oluyor ki, artık Twitter’ı ne kadar ‘masum’ şekilde kullanırsanız kullanın, eğer toplum ve yasalar tarafından tasvip edilmeyen bir davranış sergilerseniz, bu platformda da ceza alabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER