Twitter 2017 Yılının İlk Yarısından İstediğini Alamadı

Twitter 2017 Yılının İlk Yarısından İstediğini Alamadı

Geçtiğimiz yıl satılma noktasına kadar gelen ancak istediği rakamı taliplerinden bulamayan Twitter'ın satışından son anda vazgeçilmişti. Mali yönden oldukça sıkıntılı günler geçirdiği bilinen firma için 2016 yılının son aylarında hisse değerlerinde de oldukça keskin düşüşler gözlenmişti.

2017 yılına büyük umutlarla giren Twitter, ilk çeyrek sonrası kullanıcı sayısını bir noktaya kadar çıkarmasına rağmen ikinci çeyrek verilerine göre ilk çeyreğe göre artış gözlenmemesi hayal kırıklığı oluşturdu.

Twitter'ın 2017 Yılı İkinci Çeyrek Raporları


Sosyal medya sitesi Twitter tarafından açıklanan resmi kullanıcı sayısı 2017 yılının ikinci çeyreği sonunda 328 milyon olarak belirtildi. Bu rakamın ilk çeyrekte yayınlanan kullanıcı rakamları ile hemen hemen aynı olması firmada şok etkisi yarattı. Yayınlanan yeni raporlarla Gencobahis birlikte firmanın bu dönem içinde en az 5 milyon yeni kullanıcı beklentisi de hayal olarak kayıtlara geçti.

Bu dönemde Twitter'ın hisse başı 12 cent kar sağladığı belirtilirken toplam geliri 574 milyon dolar oldu. Aynı zamanda günlük aktif kullanıcı sayısında da yaklaşık %10 artış sağlayan Twitter, bu alanda net rakamı paylaşmadı.

Popüler mikro blog sitesi Twitter tarafından yayınlanan rapor sonrasında şirketin hisselerinin %6 oranında değer kaybettiği gözlendi. Bu değer kaybının nedeni ise Twitter'da beklenen kullanıcı sayısı artışının yaşanmamış olması olarak gösteriliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER