Snapchat Yeniden GIF Desteği Sunmaya Başladı

Snapchat Yeniden GIF Desteği Sunmaya Başladı

Popüler sosyal medya platformlarından Instagram ve Snapchat ortak bir karar alarak GIF kütüphanesi GIPHY desteğini sonlandırmışlardı. Irkçılık sebebiyle sonlandırılan bu desteğin ardından GIPHY Instagram ve Snapchat’in taleplerini yerine getirmişti. Kısa bir süre önce Instagram’ın GIPHY desteğini tekrar devreye sokmasının ardından Snapchat’te GIF desteğini yeniden sunmaya başladı. 

Geçtiğimiz aylarda Instagram ve Snapchat ortak bir kararla GIPHY desteğini sonlandırdığını açıklamıştı. Söz konusu destek GIPHY’nin GIF kütüphanesi içerisinde bulunan ırkçı GIF’ler sebebiyle sonlandırılmıştı. Konuyla ilgili olarak GIPHY kullanıcılarından özür dilemiş ve söz konusu içeriklerin kaldırılması için çalışmaların başlatıldığını açıklamıştı. Kısa bir süre önce açıklama yapan GIPHY söz konusu içeriklerin sistemden kaldırıldığını ve içeriklerin tekrardan yüklenmemesi için yeni bir süzgeç teknolojisine geçildiğini belirtti. 

GIPHY’nin bu açıklamasının ardından ilk önce Instagram GIPHY desteğini tekrardan kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Instagram’ın ardından Snapchat’te yaptığı açıklamada GIPHY desteğinin tekrardan kullanıcıların kullanımına sunulduğunu ve kullanıcıların artık GIPHY üzerinden GIF’leri Snapchat’te kullanabileceklerini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER