Snapchat Yeni Kurtuluş Çaresi Arıyor

Snapchat Yeni Kurtuluş Çaresi Arıyor

Snapchat Inc. son dönemde zor zamanlar geçirirken, geride bıraktığımız mali çeyrek döneminde gelir beklentileri 30 milyon dolar altta kaldı. Firma bu yüzden yeni reklam formatlarıyla sektörde tekrar söz sahibi olmayı planlıyor.

Farklı Reklam Politikaları Uygulanacak


Snapchat, bu hafta iki farklı reklam formu tanıttı. Öne çıkarılan hikâyeler özelliğinde birden fazla Snap slayt şeklinde gösterilecek ve bunlara reklam eklenecek. Aynı zamanda Arttırılmış Gerçeklik – AR de kullanılmaya başlanacak ve reklamlar bir süre bu teknolojiyle denenecek.

Bu iki yeni formatla amaçlanan ise Snap reklamlarının Betpark geçişini durdurmak ve daha akılda kalıcı hale getirmek. Özellikle gençlerin hedeflenmesi planlanırken, Snapchat’te reklamlar genellikle ilgi çekmiyor ve bu da geliri düşürüyor. Hem öne çıkan hikayeler, hem de AR reklamlarıyla Facebook’un sunduğu reklamların bir adım önüne geçilmesi düşünülüyor. Fakat şu da bir gerçek ki, Facebook daha önce Snapchat’in sunduğu pek çok özelliği kendi platformu ya da Instagram üzerinde uyguladı. Dolayısıyla bu yeni reklam formatları da kopyalanıp kullanılabilir.

Konuya dair Snapchat yöneticilerinden Peter Sellis de bazı açıklamalarda bulunurken, reklam ortaklarının böyle bir talebi olduğunu ve bu yüzden de değişikliğe gittiklerini dile getirdi. Snapchat her ne kadar fazlasıyla popüler olsa da, son dönemde gelirlerinde ciddi ölçüde düşüş vardı. Yeni reklam politikasıyla ise bunun durdurulması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER