Snapchat Kopyalanmaya Karşı Yeni Yazılım Ekibi Kurdu

Snapchat Kopyalanmaya Karşı Yeni Yazılım Ekibi Kurdu
Snap şirketi kendi Snapchat uygulamasının özelliklerinin kopyalanmasını engelleyebilmek için yeni bir geliştirici ve yazılım ekibi oluşturdu. Hemen birçok özelliğinin Facebook ve alt uygulamaları tarafından kopyalanan Snapchat, bu özelliklerin başka sosyal medya uygulamalarında da yayınlanması ile oldukça büyük kullanıcı kaybı yaşamıştı. Tüm bu olumsuz durumların önüne geçebilmek için Snap'in radikal bir kararı var.

Daha önceden servis edilen haberlere göre İsviçre'de bir yazılım ekibi olarak bilinen Strong.Codes ekibinin bir ürün veya yazılımın kopyalanmasını engelleyen yeni bir sistem geliştirdiği duyurulmuştu. Geliştirdikleri sistemi Snapchat'e uygulayacak olan Strong.Codes ekibi uygulamanın özelliklerinin başka platformlarda kullanılmasının tamamen önüne geçmeyi düşünüyor.

Facebook Artık Snapchat'i Kopyalayamayacak


Sosyal medya devi Facebook Casinometropol ve kendisine bağlı bulunan Instagram, Messenger gibi uygulamaların Snapchat içinde yer alan hikayeler, filtreler gibi özellikleri kopyalayıp kullanıcılarına sunması sonrası Snapchat'te yaşanan kullanıcı kayıpları Snap şirketini oldukça zor duruma düşürmüştü.

İlk zamanlarda bu kopyalama olaylarından pek rahatsız olmayan Snap yetkilileri bu durum için yaratıcı şirket olunmak isteniyorsa güzel şeyler oluşturulduğunda bunların kopyalanması ile ilgili rahat olunması gerektiğini belirtmişlerdi. Ancak bu kopyalanma olaylarının Snapchat üzerinde bulunan kullanıcıların başka sosyal medya platformlarına dönüşü sonrası şirket yetkililerinin üst cümlede belirttiğimiz açıklamasını değiştirebileceklerini düşünüyoruz. Kaldı ki artık özelliklerinin kopyalanmasını engellemek için büyük bütçelerle yeni bir yazılım ekibi ile anlaşmaları da bunu gözler önüne seriyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER