Snapchat'in Yeni Tasarımına Karşı İmza Kampanyası Başladı

Snapchat'in Yeni Tasarımına Karşı İmza Kampanyası Başladı

Kasım ayında yenilenen Snapchat tasarımı kullanıcıların çoğu tarafından beğenilmemiş ve eski tasarıma dönüş için imza kampanyası başlatılmıştı. Kampanya sürecinde 1 milyondan fazla imza toplandığı belirtildi.

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat'in eski tasarımına geri dönmesi için düzenlenen kampanya etkinliğinde 1 milyonu aşkın imza toplandı. Hedef olarak 1.5 milyon imza toplanması amaçlanırken bu nedenle atılan bir tweetin ise 1.5 milyondan fazla retweet edildiği dikkat çekti.

Geçtiğimiz Kasım ayında tasarım değişikliğine giden Snapchat'in yeni Netspor tasarımı global olarak bazı kullanıcılara yeni ulaştı. Yeni tasarımın kullanım zorluğu en çok eleştirilen özellik olurken şirket ise bu tasarıma kullanıcıların kolay bir şekilde alışacağına hatta ilerki dönemde beğenileceğini de umduklarını belirtti.

Daha çok reklam politikaları için gelen bu tasarımın benzeri Facebook üzerinde de görülmüştü. Bununla birlikte Snapchat'in yüksek takipçili ünlü profillerini ayırdığı yeni tasarımla arkadaşlardan veya ünlülerden gelen içerikler ayrılırken kullanıcılar sağ ve sol kaydırma ile içerikler arasında gezinebilmekte.

Eleştiri alan Snapchat tasarımı hakkında geliştirici firmanın geri adım atıp atmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER