Snapchat Artık Daha Çok Nesneyi Tanımlıyor

Snapchat'e yeni filtreler eklendi. Artık yemekler ve hayvanlar da uygulama tarafından tanınıyor.

Snapchat Artık Daha Çok Nesneyi Tanımlıyor

Snapchat artık kullanıcıların çektiği fotoğrafların arkasındakileri de tanımlıyor ve bunlarla ilişkili filtreler kullanıyor. Yani örneği artık bir yemek fotoğrafı çekerseniz, Snapchat de buna uygun filtreler öneriyor ve yemekle ilişkili yazılar çıkıyor.

Snapchat Yeni Özellikler Eklemeye Devam Ediyor


Snapchat’in arkasındaki firma olan Snap, yeni filtre özelliğinin kullanıma girdiğini Mashable üzerinden doğrulasa da ayrıntılı liste vermedi. Dolayısıyla hangi nesnelerin mekanizmayı tetiklediğini tam olarak bilmiyoruz. Buna rağmen hayvanlar, yemekler ve plaj gibi tatil bölgelerine özel filtreler sunulduğunu görüyoruz. Tahminlere göre bu gidişle Snap yeni kategoriler de ekleyecek. Aynı zamanda siz de alakalı fotoğrafları çekerek bu filtrelerin çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Aslında bu Snap’in ilk defa nesneleri uygulama içine Kolaybet entegre edişi değil. Daha önce de belli nesneler ve etkinlikler için benzer çalışmalar uygulanmıştı. Özellikle gelecekte Snapchat’te daha çok arttırılmış gerçeklik uyumlu özellikleri daha hızlı ve daha isabetli şekilde görmeyi ümit ediyoruz.

Her ne kadar Snapchat yoğun bir kullanıcı oranına sahip olsa da, açıkçası aynı başarıyı finans alanında elde edemiyor. Firmanın hisseleri son dönemde beklediği artışı yaşayamazken, geçtiğimiz günlerde de Snap tarafından bir açıklama geldi ve yeni reklam metodlarına geçeceklerini açıkladılar. Snapchat’te artık iki farklı reklam türü gösterilecek ve bu şekilde de reklamlarle etkileşim arttırılacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER