Instagram'da İstemediğiniz Kişiler Yorum Yazamayacak

Instagram'da İstemediğiniz Kişiler Yorum Yazamayacak

Instagram dün bir duyuru yapmıştı ve popüler sosyal medya ağına aylık 800 milyon, günlük de 500 milyon kişinin giriş yaptığını açıklamıştı. Uygulama giderek aktif kullanıcı sayısını arttırıp rakiplerinin gözünü korkuturken, aynı zamanda yeni bir yorum moderasyon aracı da tanıtıldı.

Artık Instagram’da potansiyel olarak sizi rahatsız edebileceğini düşündüğünüz kişileri susturabileceksiniz. Yeni yorum aracı sayesinde eğer herkese açık bir Instagram hesabınız varsa, fotoğraf ve gönderilerinize yorum yapmayı belli gruptaki insanlarla kısıtlayabileceksiniz. Örneğin sizin seçiminize göre sadece takip ettiğiniz kişiler veya doğrudan takipçileriniz yorum atabilecek. Aynı zamanda hem herkese açık, Matbet hem de özel hesap sahipleri istedikleri kişileri yorum yapmaktan alıkoyabilecek.

Rahatsız Edici Yorumlar Engellenecek


Instagram’da yaşanan taciz olayları zaman zaman rahatsızlık yaratırken, bu yeni özellikle de bir nebze azalması bekleniyor. Aynı zamanda otomatik filtre özelliği de güncellenirken, saldırgan yorumlar artık İngilizce’nin yanında Arapça, Fransızca, Almanca ve Portekizce dillerinde de otomatik olarak sansürlenecek. Instagram, zaman içinde bunu geliştireceklerini söylerken, muhtemelen ilerleyen dönemlerde farklı dil destekleri de eklenecektir.

Ayrıca Mayıs ayında tanıtılan, ruhsal hastalığı olan kişilere yardım etmeyi amaçlayan özellik de genişletiliyor. Artık Instagram’da canlı yayın izlerken birinin yardıma ihtiyacı olduğunu fark ederseniz, o kişiyi anonim olarak ihbar edebiliyorsunuz. Ardndan site tarafından kendilerine bir mesaj gönderiliyor ve yardımcı olabilecekleri belirtiliyor.

Mayıs ayında başlatılan bu program ilk başta standart gönderilere odaklanmıştı fakat artık canlı yayınlar için de kullanılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER