Instagram Ve Snapchat Irkçılık Gerekçesiyle GIPHY Desteğini Sonlandırdı

Instagram Ve Snapchat Irkçılık Gerekçesiyle GIPHY Desteğini Sonlandırdı

Sevilen sosyal medya platformlarından Instagram ve Snapchat ortak bir karar alarak GIPHY desteğini sonlandırdığını duyurdu.

Kullanıcıların son zamanlarda en çok tercih ettiği ifade biçimlerinden birisi olan Gif denilince akla gelen ilk adreslerden birisi olan GIPHY’nin başı ırkçılıkla dertte. Sosyal medya platformlarından Instagram ve Snapchat yaptığı açıklamada GIPHY desteklerini sonlandırdıklarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre Instagram ve Snapchat GIPHY üzerinden pek çok ırkçılık öğesi içeren GIF tespit etti. Söz konusu Gif’ler GIPHY üzerinden kaldırılmayınca Gorabet olay daha da büyüdü ve Snapchat ile Instagram GIPHY desteklerini sonlandırdıklarını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Snapchat sözcüsü böyle bir durumun asla kabul edilemez olduğunu ve böyle bir durumun bir kez daha yaşanmayacağı kesinleşene dek Snapchat’in Gif desteğini sonlandırdığını duyurdu.

Instagram sözcüsü ise konuyla ilgili olarak “Bu tarz ifadeler asla Instagram üzerinde bulunamaz. Bu sebeple GIPHY sorunu çözene dek Gif desteği Instagram’da sonlandırılmıştır” açıklamalarında bulundu. GIPHY desteğinin Instagram ve Snapchat’e ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER