Instagram Merakla Beklenen 6 Yeni Özelliği Test Ediyor

Instagram Merakla Beklenen 6 Yeni Özelliği Test Ediyor

Özellikle Facebook'un bünyesine katıldıktan sonra inanılmaz bir hızlı yükseliş trendine giren Instagram'da bugünlerde birçok yeni özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor. Instagram Repost dahil olmak üzere 6 yeni özelliğin katılacağı sosyal medya sitesinde yenilikler dikkat çekecek.

Bir süredir merak edilen yeni özelliklerde test aşamasına gelenler ise şu şekilde sıralanıyor.

Instagram Repost (Regram) Özelliği


Android ve iOS platformlarında üçüncü parti uygulamalarla da yapılabilen bu özellik aslında uzunca süredir Instagram kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Birçok platformda "Regram" adı ile sunulacağı belirtilen bu özellik sayesinde Twitter'da olan "retweet" özelliğinin benzeri işlev kullanılabilecek.


Instagram Hikayelere GİF Ekleme Özelliği


Facebook, WhatsApp gibi platformlardan sonra Instagram'a ne zaman geleceği merak konusu olan içeriklere GİF ekleme özelliği de çok yakında uygulamadaki yerini alacak. Bu özelliği GIF paylaşım sitesi olan Giphy ile anlaşmalı olarak kullanıma sokması beklenen Instagram, böylece paylaşılan hikayelere GİF eklenebilmeyi sağlayacak.

Instagram'a Gelmesi Beklenen Diğer Özellikler


Instagram'ın Android platformuna sunduğu yenilikleri içeren beta Casinoslot sürümü iOS platformu içim de kullanıma kısa süre içinde sunulacak. Aynı zamanda hikayeler için arşivleme özelliğinin yakın zamanda kullanıma sunulacağı iddia edilirken bu özellik sayesinde paylaşılan hikayeler uygulama içinde arşivlenip saklanabilecek.

Kullanıcıların merakla beklediği bir diğer özellik olan "Yakın Arkadaşlar" özelliğinde de sona gelindi. Bu özellik sisteme geldiğinde sadece yakın arkadaşlara eklediğiniz arkadaşlar için gönderi paylaşabilecek veya bu alana eklediğiniz arkadaşlarınıza kolayca toplu olarak "Direct Message" gönderebileceksiniz.

Facebook'un kendi uygulamaları olan Instagram ve WhatsApp arasında etkileşimi arttırmak için Instagram'a "WhatsApp'ta Paylaş" seçeneğinin de getirileceği dillendiriliyor.Sık sık güncelleme alan Instagram için bu yeni özelliklerin tam olarak uygulamada kullanıma sunulacağı tarih netleşmiş değil. Ancak test aşamalarından sonra kısa süre içinde Instagram'da bu özellikleri görebileceğimizi düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 01:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER