Instagram Kronolojik Anasayfaya Dönüş Yapmayacak

Instagram Kronolojik Anasayfaya Dönüş Yapmayacak

Sosyal medya sitesi Instagram pek çok kişinin dile getirdiği gibi kronolojik anasayfaya geri dönüş yapmayacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Jack Harding isimli bir fotoğrafçı sosyal medya hesabında gezerken paylaşımlarının kronolojik bir şekilde sıralandığını gördü. Harding’ın içeriklerinin kronolojik olarak sıralanmasının ardından pek çok kişi Instagram’ın kronolojik ana sayfaya geri döneceğini düşünmeye başladı. Kullanıcıların heyecanla beklediği bu özellik daha sonrasında büyük bir İmajbet hayal kırıklığına neden oldu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Instagram sözcüsü Instagram’ın ana sayfada kronolojik sıraya geri dönmeyeceğini ve bu konuda herhangi bir planları olmadığı için test gibi bir şeylerinin de olmadığını açıkladı. Gelişen Instagram algoritmasına göre görüntülerin hangilerinin öne geleceği pek çok faktörle belirleniyor. Bu faktörler arasında en önemlileri ise beğeni ve etkileşim olarak gösteriliyor.

Instagram’a sık sık giren kullanıcılar bazı zamanlarda paylaşımlarını kronolojik olarak görebiliyor. Uzmanlara göre bunun nedeni Instagram algoritmasının paylaşımları birden fazla kez göstermemesi olarak gösteriliyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER