Instagram'ın Focus Özelliği İle Yeni Bir Portre Modu Geliyor

Instagram'ın Focus Özelliği İle Yeni Bir Portre Modu Geliyor

İlk kez HTC One M8 modeli ile karşımıza yıllar önce çıkan portre modu uzunca bir zaman sonra iPhone 7 Plus modeli ile tekrardan bir akıllı telefon modelinde kullanılmaya başlanmıştı. Bugün ise hemen hemen bütün amiral gemileri ve üst düzey modellerde bulunan bu özellik özellikle çift kamera gereksinimini zorunlu halde kılıyordu.

Bir süre sonra Google'ın sunduğu özellikle birlikte çift kamera gerekmeden portre modu kullanılabilir hale gelirken Instagram da benzer bir yolla fotoğraflar üzerinde alan derinliği yaratmanın yollarını bulmuş gözüküyor.

Instagram'ın "Hikayeler" bölümünde aktif olacak Cratosslot olan bu özellik için yakın zamanda sosyal medya sitesine gelecek olan "Focus" seçeneği seçilerek akıllı telefonunuzla selfie benzeri görüntü çekmeniz yetecek. Portre modu için sonraki aşamalar Instagram tarafından uygulanacak ve kullanıcılar bu aşamadan sonra sadece görüntüyü kaydedip kullanmakla yetinecekler.

Telefonunuzdan Instagram aracılığıyla portre modu halinde görüntüler alabilmek için ekranda bir yüz istenecek ve yüz algılandıktan sonra görüntünün arka planı bulanıklaştırılarak sadece kişinin ön planda olduğu görüntü elde edilebilecek.Popüler sosyal medya sitesi Instagram tarafından "Focus" özelliği ile kullanılacak portre modu ile ilgili bir görsel paylaşıldı. Görsel detaylı olarak incelendiğinde pek başarılı bulunduğu görülmüyor ancak geliştirildiğinde oldukça kullanışlı bir araç olacağı kesin. Bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma gireceği konusunda da net bir bilgi bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER