İnstagram Hesabı Yönetme Ve Takipçi Artırma

İnstagram Hesabı Yönetme Ve Takipçi Artırma

İnstagram Hesabı Yönetme Ve Takipçi Artırma

Sosyal medya dünyasının en popüler platformlarından biri olan Instagram, her geçen gün kapsama alanını genişletiyor. 2019 yılı itibariyle rekabetin artmasıyla birlikte Instagram’da başarılı olmak gittikçe daha zor bir hale gelmiştir. Bu nedenle en iyi Instagram araçlarını bilmeniz ve en iyi şekilde kullanma yöntemlerini öğrenmeniz gerekir. İnstagram beğeni satın al seçenekleri, bu kategoride pratik bir çözümdür.

 Instagram Sayfa Yönetimi Nasıl Yapılır?

 Sosyal medya dünyasında, fotoğraf paylaşma kategorisinde en popüler seçenek olan Instagram, ekonomi dünyasının yeni yıldızı haline geldi. 2018 yılında ünlülere özel AR sistemi, şimdilerde her marka için devreye girdi. Her marka kendi AR filtresini oluşturarak etkileşim sahasını genişletebilir.

 Sayfa yönetiminde şu konular önemlidir:

 1- Sade ve etkili bir sayfa oluşturmak, sayfanızı ziyaret eden müşterilerinizi sıkmayacaktır.

 2- Mesajlarınız güvenilir, etkili ve doğru olmalıdır.

 3- Ürünlerinizi en iyi şekilde reklam etmelisiniz. Hizmetinizi veya ürünlerinizi özellikleriyle birlikte sergilemelisiniz. İçerikleriniz mesaj içerikli olmalıdır.

 Instagram Hesap Özellikleri Nelerdir?

 Facebook ve Twitter gibi Instagram da büyük ilgi gören sosyal ağlardan biridir. Bu sitenin en önemli özelliği fotoğrafları efektli bir şekilde paylaşma imkanı sunmasıdır. Ayrıca video paylaşım imkanı sunan platform, hikaye ekleme ve keşfet bölümleriyle sizi müşterinizle buluşturuyor. Hesap açmak için üye ol kısmında sizden istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir. 'Telefon numarası, kullanıcı adı veya e-posta' kısmına bu üç seçenekten birini yazmanız yeterlidir. Akılda kalıcı bir şifre belirlemeyi unutmayın. Facebook aracılığı ile de Instagrama üye olabilirsiniz. Üye onay bilgileri telefonunuza veya e-posta adresine gelecektir.

 Instagram’da Etkili İçerik Nasıl Üretilir?

 İçerik kategorisinde yenilikçi, özgün ve etkileyici olmanız gerekir. Seviyeyi düşürmeden ve etkileyici olmak, içerik kategorisinde istediğiniz başarıyı elde etmenizi sağlar. En çok görüntülenen içeriği her zaman için sitenizde barındırmalısınız. Fazla ilgi görmeyen içeriklerin yerine daha etkili içerikler hazırlamalısınız.

 Sinema grafikleri, son zamanların en popüler içerik aracıdır. Sinema grafikleri ile oluşturacağınız grafiklere ilgi büyük olacaktır. IGTV seçeneğini de unutmamak gerekir. Video özelliğini kullanarak tanıtım filmi oluşturabilirsiniz. İnstagram video görüntüleme satın al, bu kategoride kolaylık sağlayacak bir seçenektir.

 Instagram’da Etkili Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır?

 Fotoğraf paylaşımında dikkat edilecek en önemli konu, konuyu tam olarak anlatması ve ışık düzeninin profesyonel olmasıdır. Bunun için Instagram'ın fotoğraf programından faydalanabilirsiniz. İstediğiniz efekti ekleyebilirsiniz.

 Paylaşımlarınız dengeli olmalıdır. Instagram kullanıcısı, çok fazla paylaşım yapanları tercih etmemektedir. Günlük düzenli bir şekilde paylaşım yapmak, takipçileri sıkmayacaktır.

 Fotoğraf paylaşımı için sayfanızın alt kısmındaki + işaretine basmanız yeterlidir. Solda galeri (telefonunuzda kayıtlı resimler), orta kısımda ise anlık fotoğraf çekimi, sağ tarafta ise video çekimi yapılabilir. Profesyonel bir çekim için fotoğraf özelliği kaliteli telefonlar tercih edilmelidir.

 Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

 Sosyal medyanın en çok tercih edilen platformlarından biri olan Instagram, takipçi artırma imkanı sunuyor. Takipçi satın almak aslında büyük bir hatadır. Bu şekilde istediğiniz hedef kitleye ulaşmanız imkansızdır. Hedef kitlenizi belirledikten sonra paylaşımlarla müşteri kitlenizi artırın. Bu daha sağlıklı ve daha etkili olacaktır. Bunun en pratik yolu Instagram’da reklam vermektedir.

 Her sosyal ağın kendine özgü kitlesi bulunur. Yani her Facebook hesabı olanın Instagram hesabı olmayabilir. Veya her Linkedin hesabı olanın Twitter hesabı olmayabilir. Bu nedenle bütün sosyal ağlarda reklam yapmayı ihmal etmeyin.

 Sadece kendi ürünlerinizi yayınlamayın. Sizi tercih eden firmaları ve ünlü markaları da paylaşın. Bu paylaşımlar, sizi takip eden müşteri kitlesi için iyi bir motivasyon olacaktır. Firmanızın şubelerini ve hizmet alanlarını hikaye şeklinde hazırlamanız, takipçi sayısını artıracaktır.

 Çekiliş yapmak, Instagram dünyasının olmazsa olmazıdır. Sırf çekilişlere katılmak adına Instagram sayfası açan insanlar vardır. Çekilişler, kısa sürede takipçi sayısını katlayacaktır. İnstagram takipçi satın al, takipçi sayısının en kolay şeklidir.

 Rest Apı kullanarak da takipçi artırılabilir. Bu programı kullanmak için C dilini bilmenize gerek yok. Instagram API kısmından kayıt oluyorsunuz. Acces token veriyorlar ve siz bununla istek atabiliyorsunuz. Rest Apı kullanımını öğrenmeniz yeterlidir.

 Instagram’da Beğeni Sayısı Nasıl Artırılır?

 Web sayfanızla bağlantılı bir şekilde Instagram sayfanızı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Beğeni sayısını artırmanın en kolay yollarından biri de yarışma yapmaktır. Yarışmalarda, en uygun URL adresini kullanmalısınız. Hedef kitleyi çekecek ve hedef kitlenin sizi takip etmesini sağlayan etkileyici bir URL adı belirlemelisiniz.

 İnternet dünyasında insanlar bir alış veriş sitesi ile 2 hafta ilgilenir. Daha sonra sıkılır ve başka bir alışveriş sayfasına geçer. Bu durumda takipçi ve beğeni sayısında ciddi bir düşüş yaşanır. Bu düşüşün yaşanmaması için URL değiştirmelisiniz. İlgi çekici paylaşımlarla hedef kitlenin ilgisini çekmeye devam etmelisiniz. Google Analytics Instagram’ın mobil trafiğini tanımlamamaktadır. Sadece URL aramalarında yönlendirme yapmaktadır. Analitik kontrol işlemi yeterli değildir. Tıklamaları izlemek için goo.gl ve bitly gibi uzantılar kullanılmalıdır. Her URL için izlenebilir bağlantı kullanılmalıdır. İzleme takip ve analitik kontrol için URL son derece önemlidir.

 Instagram’da Hikaye Görüntülemesi Nasıl Artırılır?

 Reklam açısından Instagram’ın hikaye kısmı, en çok ziyaret edilen bölümdür. Bu nedenle tanıtım filmlerinizi hikaye kısmından yayınlamanız, reklamınızın hedef kitleye ulaşımını çok daha kolay bir hale getirecektir. İstatistiklere göre yaklaşık yarım milyar insan Instagram’da hikayeleri takip ediyor. Özellikle markalara ait hikaye kısımları en çok ziyaret edilen kısım. Tıklama oranını % 70’lere kadar çıkarabilirsiniz. Facebook reklam yöneticisini kullanarak reklamınızı oluşturabilirsiniz.

 Hikayeler 24 saat durduktan sonra silinmektedir. Ancak hesabınızda paylaştığınız videolar ve fotoğraflar her zaman için sabit kalmaktadır. Bu nedenle bu sabit video ve fotoğrafları ara sıra paylaşabilirsiniz. Her zaman doğru zamanda paylaşım yapın.

 Instagram’da Paylaştığınız İçerikler Keşfete Nasıl Düşer?

 Görünürlük ve takipçi sayısını artırmanın en pratik yolu Keşfete düşmektir. İlgi alanınıza göre Instagram sizi o konuya yönlendiriyor. İlgi alanınızla ilgili içerikler sayfanıza düşmeye başlıyor. Yani ilgi alanınızla ilgili paylaşımlar keşfetinize düşüyor.

 Hangi profile daha fazla giriyorsanız, en çok o profille ilgili gönderiler size geliyor. Ayrıca Instagram'da geçirdiğiniz süreyi de uzatmanız gerekir. Bir saate kadar video imkanı sağlandığı için, fotoğraftan çok videolu tanıtımı tercih etmelisiniz. Keşfete düşmenin en kolay yolu videolu tanıtımdır.

 Ayrıca müşterilerinizin merakını uyandırarak etkileşimi artırın. Yorum yapmalarını sağlayın ve beğenmelerini sağlayın. Bu şekilde daha kolay bir şekilde keşfete düşersiniz. Canlı yayın da sizin öne çıkmanızı sağlayacaktır.

 Instagram’da İstatistikler Nasıl Yorumlanır?

 istatistik yorumu, doğru adım atmanızı sağlayacak en önemli verilerdir.Bu verileri doğru bir şekilde yorumlamanız gerekir. İstatistik yorumları şu şekildedir:

 1- Etkili bir sayfa, her zaman için takipçi sayısını artırır. Takipçi sayısının artırılması için ilk aşamada etkili bir içerik oluşturulması gerekir. Takipçi sayısının artışı, sayfanıza olan ilginin arttığını göstermektedir.

 2- Kitle profili, sayfanıza ilgi gösteren kitlenin genel özelliklerini yansıtmaktadır. Cinsiyet ve yaş aralığı gibi istatistikler, müşteri kiltenizin genel özelliğini yansıtmaktadır.

 3- Beğeniler, gönderilerinizin müşteri kitlesi üzerindeki etkisini belirleyen rakamlardır.

 4- Yorumlar, içeriğinizle ilgili müşterinizin genel kanaatini yansıtmaktadır. Bir ürünün yorumu arttıysa, o ürüne olan ilginin arttığını anlayabiliriz.

 Rakiplerinizin durumunu da İstatistiklerden öğrenebilirsiniz. Bu şekilde atacağınız adımı daha doğru bir şekilde atabilirsiniz.

 Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?

 Son zamanlarda ınstagram’ın ürün satın alma özelliği, web sayfasına bağlanma problemini ortadan kaldırmaktadır. Artık Instagram’dan rahatlıkla satış yapabilirsiniz. Müşterileriniz web sayfasınıza girmeden kolaylıkla ürün satın alabilir. Alışveriş özelliğini kullanarak ürün satışını anlık gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER