Instagram'da Mobil Mesajlaşma Facebook'un Messenger'ı Gibi Oldu

Instagram'da Mobil Mesajlaşma Facebook'un Messenger'ı Gibi Oldu

Instagram, mobil mesajlaşmaları Direct from Instagram uygulamasına yönlendirmeye başladı. Yıllar önce Facebook'un yaptığı gibi mobil kullanıcılar için Facebook Messenger uygulaması zorunluluğunun bir benzeri Instagram'a da eklenerek artık Direct uygulamasının indirilmesi neredeyse zorunlu oldu.

Bir süre önce Türkiye'nin de içinde bulunduğu 6 ülkede kullanıma sunulan uygulama artık global olarak App Store ve Google Play Store üzerinden indirilerek kullanılabilir hale geldi.

Bir diğer sosyal medya uygulaması Snapchat gibi açıldığı zaman direkt olarak kullanıcısının karşısına kamerayı çıkaran Direct from Instagram uygulaması ile birlikte Instagram üzerindeki mesajlaşma özelliğinin kaldırılacağı Sekabet düşünülüyor.

Uygulamanın Play Store üzerinde yer alan açıklamalarında eğlenceli mesajları daha önce hiç olmadığı kadar hızlı oluşturup paylaşılmasına izin verilmesi düşünülürken aynı zamanda Instagram arkadaşlarının eklenebildiği, özel yüz filtreleriyle Boomerang ve bazı yaratıcı araçların kullanımının mümkün olacağı belirtildi. Ayrıca uygulama ile birlikte arkadaşlarınızın resimleri de yeniden düzenlenebilecek.Direct from Instagram uygulamasının yüklenmesi ile birlikte artık Instagram üzerindeki gelen kutusu kaldırılıyor ve mesajlara sadece Direct üzerinden ulaşılabiliyor. Yani artık Instagram kullanabilmek için iki farklı uygulamayı birden akıllı telefonunuza yüklemek zorunda kalacaksınız.

Instagram'ın yeni mesajlaşma uygulaması Direct from Instagram'ı App Store ve Google Play Store üzerinden yükleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER