Instagram Canlı Yayına Yeni Yüz Filtreleri Eklendi

Instagram Canlı Yayına Yeni Yüz Filtreleri Eklendi

Instagram şu anda dünya çapında en popüler sosyal medya platformlarından birisi ve her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor, yine bir o kadar fotoğraf paylaşımı yapılıyor. Aynı zamanda geçtiğimiz dönemlerde uygulamaya canlı yayın özelliği de eklenmişti. Facebook’un satın alımından sonra ard arda yenilikler gelirken, canlı yayın da bunlardan birisiydi.

Firma bugün bir duyuru yaptı ve Instagram’da canlı yayınlarda yüz filtresi ekleme özelliğinin geldiğini açıkladı. Instagram daha önce de Mayıs ayında yüz filtrelerini tanıtmıştı ve algılanan Mobilbahis yüzlere o zaman görsel efektler eklenebiliyordu. Fakat şimdiye kadar önce fotoğraf – video çekmeniz, ardından filtreyi ekleyip Instagram Hikayelerine atmanız gerekiyordu. Şimdi ise durum değişti.

Arada Yeni Filtreler de Var


Şu anda tüm yüz filtreleri canlı yayın özelliğinde aktif olurken, aynı zamanda kısıtlı bir süre aktif kalacak özel bir gözlük filtresi de var. Yeni gözlük filtresi önümüzdeki haftaya kadar canlı yayınlarda kullanılacak. Dolayısıyla denemek istiyorsanız elinizi çabuk tutsanız iyi edersiniz.

Canlı yayında yüz filtreleri kullanmak oldukça kolayken, bunları yayını başlatırken veya yayın esnasında da sağ alt köşede yer alan yüz ikonuna dokunarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Canlı yayın filtreleri bugün uygulamaya eklenirken, dünya çapında herkese sunulması muhtemelen birkaç hafta alacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER