Haftanın En Çok Gişe Yapan Filmleri Belli Oldu

Haftanın En Çok Gişe Yapan Filmleri Belli Oldu

Son box office sonuçları nihayet çıkarken, beklenen aksiyon filmi Kingsman: The Golden Circle bu hafta sonunda ABD ve Kanada’da birinci olmayı başardı. Cuma-Pazar günleri arasında 39 milyon dolar gişe yapan yapım, aynı zamanda Stephen King’in senaryosunu yazdığı It filmini de ikinci sıraya itmeyi başardı.

Kingsman ve It’nin ardından The Lego Ninjago Movie, American Assassin ve Home Again gelirken, tüm bu rakamlar da Entertainment Weekly tarafından sağlandı.

İlk Filmi de Geride Bıraktı


Tekrar Kingsman The Golden Circle’a dönecek olursak, yaptığı 39 milyon gişe 2015 yılında çıkan orijinal filme göre ilk üç günde çok daha iyi. İki yıl önce çıkan yapım, açılış haftasında 36.2 milyon dolar toplamayı başarmıştı. The Golden Circle aynı zamanda Eylül ayının da en çok izlenen beşinci filmi olurken, ülkede toplam 61.2 milyon dolar, dünyada ise 100 milyon dolar civarında gişe yapması bekleniyor.

The Golden Circle’da Taron Egorton, Colin Firth, Mark Strong, Channing Tatum, Halle Barry, Jeff  Bridges ve Julianne Moore gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Film kurgusal bir evrende geçiyor ve ajanlık çalışmalarını konu alıyor.

ABD-Kanada box office sonuçlarını aşağıdan görebilirsiniz:

  1. Kingsman: The Golden Circle — $39 milyon dolar

  2. It — $30 milyon dolar

  3. The Lego Ninjago Movie — $21.2 milyon dolar

  4. American Assassin — $6.3 milyon dolar

  5. Home Again — $3.3 milyon dolar

  6. mother! — $3.3 milyon dolar

  7. Friend Request — $2.4 milyon dolar

  8. The Hitman’s Bodyguard — $1.9 milyon dolar

  9. Stronger — $1.7 milyon dolar

  10. Wind River — $1.3 milyon dolar

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk