Facebook: Uygulamamız Konuşmalarınızı Dinlemiyor

Facebook: Uygulamamız Konuşmalarınızı Dinlemiyor

Aslında bu durumu hemen hemen hepiniz yaşamışsınızdır veya en fazla farkına varamamışsınızdır. Bir ürün hakkında konuşuruz ve hemen ertesi gün ya da aynı saat içinde Facebook’ta buna dair reklam görürsünüz.

Facebook Bizi Takip mi Ediyor?


Bu durum sık sık yaşanırken, insanlar da artık Facebook’un konuşmaları dinlediği ve ona göre reklam politikası uyguladığı düşünülüyor. Geçtiğimiz yıl da The Independent gazetesinde bir haber çıkmıştı ve Güney Florida Üniversitesi’nde çalışan bir profesörün Facebook’un izleme faaliyetlerine dair kanıt bulduğu iddia edilmişti.  Buna rağmen olay tam olarak açığa Milanobet çıkamamıştı.

Bu teoriler devam edip sosyal medyada yer almayı sürdürüyor fakat Facebook ise durumu inkar ediyor. Facebook Messenger Başkan Yardımcısı Stan Chudnovsky Lisbon’daki Web Summit’e katılım gösterirken, kimseyi mikrofonla dinlemediklerini ve insanların önyargıları olduğunu dileg etirdi.

Daha önce bahsi geçen üniversite profesörü Julie Albright ise arkadaşıyla arabanın içinde Lexus arabalardan konuşmalarının hemen ardından karşısına Lexus reklamı çıktığını ve daha önce böyle bir şey yaşamadıklarını söylemişti.

Sonuç olarak bu tartışmalar bir süre daha süreceğe benziyor çünkü karşıt görüşlü iki kutup var ve Facebook iddiaları reddetmeyi tercih ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz, Facebook gerçekten de ne konuştuğumuz ya da ne yazdığımızı takip ediyor mudur?

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER