Facebook'un Yeni Sessize Al Özelliği Kullanıma Sunuldu

Facebook'un Yeni Sessize Al Özelliği Kullanıma Sunuldu

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, kısa süre önce "Snooze" adını verdiği özelliği genel kullanıma açtı. Yeni özellik bazen sessizliği dinlemenize olanak sağlayacak.

Facebook tarafından kullanıma sunulan yeni özellikle birlikte zaman tünelinde görmek istemediğimiz kişilerin paylaşımlarını sessize almak mümkün hale geliyor. Benzeri olan "Takibi Bırak" özelliğinden epeyce farklı olan bu özellik kullanıldığında 30 gün boyunca aktif halde kalıyor. "Bir süre boyunca gösterme özelliği" 'ni kullanmak için paylaşılmış olan ve görmek istemediğiniz içeriklerin sağ üst köşesinde bulunan üç noktadan bağlantı kurularak aktifleştiriliyor. Bu özellikle birlikte ilgili arkadaşınızın profil sayfasına da gitmek durumunda kalmıyorsunuz.

Belirtilen şekilde sessize aldığınız kişiyi yine aynı yerden, paylaşımının sağ üst köşesindeki üç noktadan tekrardan açarak gönderilerini görebiliyorsunuz.

"Sessize Al" özelliğini kullandığınız arkadaşınız için 30 günlük süre sona erdiğinde Facebook tarafından bir bildiri ile haberdar olacaksınız ve bu engeli devam ettirip ettirmediğinize dair onayınız istenecek.

Global anlamda oldukça kullanılması beklenen özellikle birlikte özellikle düşünce yapısını beğenmediğiniz ancak sık sık paylaşımlarını zaman tünelinizde gördüğünüz kişilerle arayı bozmadan gönderilerini görebileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER