Facebook Reklamlarına WhatsApp Mesajı Gönder Butonu Geliyor

Facebook Reklamlarına WhatsApp Mesajı Gönder Butonu Geliyor

Sosyal medya devi Facebook reklamlarında yeni yollar denemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Facebook reklamlarında bir buton koymuş ve WhatsApp ile mesaj gönder seçeceğini test etmişti. Facebook testleri tamamladı ve yeni reklam özelliğini kullanıma sundu.

Facebook tarafından yapılan son açıklamaya göre Facebook reklamlarında bundan böyle “WhatsApp mesaj gönder” butonu bulunacak. Kullanıcılar bu sayede reklam verenlerle kolayca iletişime geçebilecek ve ürün hakkında bilgi edinebilecek. Şimdilik Kuzey ve Güney Amerika ile birlikte Afrika, Asya ve Avustralya’da kullanılabilen bu özelliğin ilerleyen günlerde tüm Facebook kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Şimdilik Avrupa’da kullanılmayacak olan bu yeni Facebook özelliğinin nedeni Avrupa’da geçtiğimiz günlerde onaylanan kişisel verilerin korunmasını sağlayan yasa olarak gösteriliyor. Facebook’un bu yeni özelliğinin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Uzun bir süre önce yüksek bir fiyata satın aldığı WhatsApp’tan gelir elde etmek için çeşitli yollar deneyen Facebook’un kullanıcıların gözlerinin önüne reklam getirerek kar etmemesi şimdilik sevindirici. Facebook’un ilerleyen dönemde WhatsApp üzerinden nasıl gelir elde edeceği konusu ise belirsizliğini koruyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 01:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER