Facebook Kullanıcıları Kişisel Bilgileri Satıldığı Gerekçesiyle Facebook Hesaplarını Silmeye Başladı

Facebook Kullanıcıları Kişisel Bilgileri Satıldığı Gerekçesiyle Facebook Hesaplarını Silmeye Başladı

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yerlerden birisi olan Facebook kullanıcılarına pek çok yeni özellik sunarken bir diğer yandan kullanıcıların Facebook kullanımlarına göre dijital ayak izlerini yedekliyor. Facebook kullanıcıların uzun bir süredir tepki gösterdiği bu duruma tepkiler her geçen gün daha da artarken yaşanan yeni gelişme kullanıcıların Facebook sabrını iyice taşırdı.

Amerika’nın en popüler gazetelerinden birisi olan New York Times’ın haberine göre Facebook 50 milyona yakın Facebook kullanıcısının verilerini Amerika’da seçim döneminin yaşandığı esnada Donald Trump’a sattı.

Seçim döneminde Donald Trump’ın organizasyonlarını yürüten şirkete satıldığı tespit edilen kullanıcıları verilerinin Facebook tarafından satıldığının ortaya çıkmasının ardından pek çok Facebook kullanıcısı Facebook’un kendi gizli verilerini koruyamadığı gerekçesiyle diğer sosyal medya siteleri üzerinden Facebook’u Sil Nakitbahis kampanyası başlattı.

Facebook kullanıcılarının başlattığı Facebook’u Sil kampanyası kapsamında Facebook kullanıcılar Facebook hesaplarının tüm verilerini siliyor ve Facebook profillerini tamamen siliyor. Güvenlik endişeleri sebebiyle pek çok kullancı Google Play Store ve App Store üzerinden Facebook’un uygulamalarına olumsuz yorum yapıyor ve uygulamaya düşük puan veriyor.

Kullanıcıların güvenliklerinin sağlanmadığı gerekçesiyle başlattığı Facebook Sil kampanyasının ardından Mark Zuckerberg ilk 3 gün içerisinde yaklaşık olarak 4 milyar dolar kaybetti. Yaşanılan bu olayın ardından Facebook’un da borsada tam 30 milyar dolar değer kaybettiği ifade ediliyor.

Facebook’un bu zararı durdurmak amacıyla yeni bir kampanya başlatıp başlatmayacağını ise zaman gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER