Facebook Hisseleri Skandal Sonrası Büyük Düşüşte!

Facebook Hisseleri Skandal Sonrası Büyük Düşüşte!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Cambridge Analytica veri analiz şirketinin 50 milyondan fazla Facebook kullanıcısının gizli bilgilerini kullanarak ABD başkanlık seçimleri ve Brexit referandumunu manipüle etmesinin ardından çığ gibi büyüyen tepkiler ve düzenlenen kampanyalarla beraber Facebook hiç olmadığı kadar kan kaybetmeye devam ediyor.

Sosyal medya üzerinde başlatılan #deletefacebook kampanyasının ardından Elon Musk'ın SpaceX ve Tesla şirketlerine ait Facebook hesaplarını kapatması, Mozilla'nın reklam yayınını durdurması ve daha birçok kuruluşun kampanyayı destekleyen girişimleri ile Facebook hisseleri büyük düşüş yaşadı.


Kaçak Bahis Siteleri />

Facebook'a atılı tutulan veri kaçırma iddiası bununla sınırlı kalmadı. Android kullanıcılarından da izinsiz olarak veri aldığı öne sürülen Facebook için dünya genelinde soruşturmalar açıkmış ve şirket hiç görmediği büyük ekonomik düşüş trendine girmişti. Açılan davalarda eğer Facebook haksız ve suçlu bulunursa milyarlarca dolar tazminat ödeme durumu ile karşı karşıya kalabilir.

Skandal olayların ardından Facebook hisselerinin de %10'dan fazla değer kaybettiği ve şirketin zararının şu an için 60 milyar dolar seviyesinden fazla olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER