Facebook Bitcoin'e Rakip Kripto Para Birimi Üretecek!

Facebook Bitcoin'e Rakip Kripto Para Birimi Üretecek!

Son zamanlarda Cambridge Analytica sık sık gündeme gelen Facebook bu kez kripto para dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Bitcoin’e rakip olacak yeni bir kripto para geliştirme sürecinde olan Facebook, kripto para reklamlarını engellediği için uzun bir süre tartışma konusu haline gelmişti. Firma tarafından geliştirilecek kripto paranın Facebook üzerinden maddi işlemler ve satın alma gibi işlemlerde kullanılacağı iddia ediliyor. Kripto para dünyası için oldukça ilginç ve bir o kadar ilgi odağı haline gelen bu iddialar henüz doğrulanmadı. Facebook’un bu adımı atması ile platforma içerisinde oldukça geniş bir ekonomi oluşturacağı tahmin ediliyor.

Facebook Blockchain Teknolojisini Geliştiriyor!


facebook-blockchain

Geçtiğimiz günlerde firmanın kendi içerisinde bir Blockchain departmanı oluşturduğu ve başına da PayPal CEO’su David Marcus’u getiren Facebook, dünyayı etkisi altına alan bu alanda iddialı olmak istiyor. Blockchain teknolojisi bilindiği üzere merkezi bir sistemi olan bir teknoloji. Bu teknoloji sayesinde güvenlik artışı daha gelişmiş bir hal alabiliyor. Son dönemlerde yaşadığı veri skandallarını tekrar yaşamak istemeyen Facebook’un bu adımı attığı düşünülüyor.

Facebook tarafından kripto para birimi hakkında henüz resmi bir bilgi veya gelişme bulunmasa da gelecek zamanlarda firmanın resmi olarak bir açıklama yapması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER