Eski Facebook Yöneticisinden Facebook'a Ağır Eleştiri

Eski Facebook Yöneticisinden Facebook'a Ağır Eleştiri

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yer alan Facebook eski yöneticisinin ağır eleştirilerinin hedefi oldu.

Her gün bitti bitecek denilse de gün geçtikçe büyümeye devam eden Facebook’ın eski Facebook kullanıcı arttırma başkanı yardımcısı Chamath Palihapitiva sosyal medya uygulamalarına ağır eleştirilerde bulundu.

Açıklamasında sosyal medyanın insanların davranışlarının temelini sarstığını belirten Palihapitiya “sosyal yapıyı parçalayan araçlar” ürettiği ve bu araçları yaygınlaştırdığı için büyük pişmanlık duyuyor.

Palihapitiya röportajında “farkında değilsiniz ancak programlanıyorsunuz. Şimdi yapmanız gereken entellektüel bağımsızlığınızın ne kadarından vazgeçebileceğinize karar vermek” açıklamarında bulundu. Kendisinin programlanmak istemediğini belirten Palihapitiya “sosyal medya denen insanları programlayan şeyi” kullanmadığını ve çocuklarının da bu şeyi kullanmasına izin vermediğini belirtti. Palihapitiya ayrıca herkesi sosyal medya diyetine davet etti.

Sean Parker'da Benzer Açıklamalarda Bulunmuştu!


Geçtiğimiz aylarda da bir başka eski Facebook yöneticisi olan Sean Parker benzer bir şekilde Facrebook’un insan psikolojisinde olumsuz etkilere neden olduğunu ve Facebook kurucularının bunu yaparken bilinçli olarak yaptıklarını belirtmişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 01:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER