Bill Gates de Android'e Geçti Ama Hangisi?

Bill Gates de Android'e Geçti Ama Hangisi?

Hangi akıllı telefon platformu daha iyi? Muhtemelen bu uzun süredir devam eden bir tartışma ve pek çok hayranın da kavga etmesine sebep oluyor. Ve bu konuda Microsoft’un eski CEO’su ve şu anki teknoloji danışmanı Bill Gates’ten daha iyi kim karar verebilir? Windows Phone markasının artık öldüğünü düşünürsek, şu anda iOS ile Android rekabeti sürüyor. Bill Gates ise yaptığı son açıklamada tercihinin Android’den yana olduğunu dile getirdi.

Fox TV’ye açıklamalarda bulunan Bill Gates, artık Android işletim sistemli bir cihaz kullandığını, bunun içinde de bolca kendi şirketi Betxlarge Microsoft yapımı yazılım barındırdığını söyledi.  Tabii tüm bunlar ilgi çekici olsa da, Apple’ın aksine Android denilince akla tek bir telefon markası gelmiyor. Peki Bill Gates’in tercihi ne?

Bill Gates Hangi Telefonu Kullanıyor?


Kendisi bu konuda ipucu vermedi ama şu anda Amerika pazarında LG, Samsung, Motorola, Google ve biraz da HTC ile Sony markaları ağırlıklı olarak satış yapıyor. Bunların arasında en ihtimal dahilinde olan ise tabii ki Samsung.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ve Microsoft Galaxy S6 modelinden bu yana ortaklık içindeler. Hatta Samsung’un amiral gemilerine Microsoft uygulamaları ön yüklemeli olarak geliyor. Öyle ki, Galaxy S8 bile özel bir Microsoft Edition sürümüne sahipti. Dolayısıyla yüksek ihtimalle Bill Gates’in Samsung kullandığını söyleyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER