Samsung’un Galaxy S6 Modeli Güvenlik Güncellemesi Alamayacak

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung'un Galaxy S6 ailesine firmanın desteği yavaş yavaş kesiliyor. Samsung, bu seriye artık güvenlik güncelleme desteği vermeyecek.

Galaxy S6 ailesinden herhangi bir akıllı telefon modelini kullanan kullanıcılar için üzücü haber geldi. Samsung’un artık Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus ve S6 Active modellerine güvenlik güncellemesi desteğini vermeyeceği belirtildi.

Güney Kore’nin en büyük teknoloji firması olarak bilinen Samsung’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy S6 modelinin aradan geçen üç yıl sonra güvenlik güncellemesi almayacağı bildirildi. İşletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop ile kullanıcıların karşısına çıkan cihaz güncellemelerle birlikte Nougat sürümüne güncellenmişti.

Her ne kadar aralıksız güncelleme desteğini bugüne kadar Galaxy S6 modeli sorunsuz olarak almışsa da firmanın zararlı yazılımlara önlem olarak verdiği güvenlik güncellemelerinin bu kadar kısa sürede kesilmesi kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmayacaktır. Korsan yazılımcılar tarafından geliştirilen zararlı uygulamalara önlem olarak sık sık yayınlanan Google güvenlik güncellemeleri kesilirken bu modellerin kullanabildiği son güncellemenin Şubat 2018 tarihinde yayınlanmış olduğunu hatırlatalım.

Samsung’un her yıl onlarca yeni akıllı telefon modelini dünya piyasasına sunduğunu düşünürsek Galaxy S6 modeli için verilecek güvenlik desteğinin kesilmesi bir şekilde kullanıcıları daha güncel cihaz almaya zorlayacaktır. Şirketin bu kararının S6 kullanıcılarını nasıl etkileyeceği ve yönelimleri önümüzdeki süreçte oldukça merak edilen bir konu olacak.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir