Samsung Galaxy J7 (2018) Modelinin Özellikleri Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji firması Samsung'un yıl sonuna doğru duyurması beklenen Galaxy Note 9 modeli ile ilgili çalışmalar devam ederken firmanın orta segment akıllı telefon ailesine giriş yapacak olan Galaxy J7 (2018) modeli ile ilgili detaylar gün yüzüne çıktı.

Samsung’un yeni bir orta – üst segment akıllı telefon üzerinde çalışmalarını yürüttüğü ortaya çıktı. Bu yıl sonuna doğru tanıtılacak Note 9 modelinden önce piyasadaki yerini alması beklenen Galaxy J7 (2018) modeli her ne kadar orta segment ailesine katılacak olsada üst seviye performans bekleyen kullanıcıların isteklerine de cevap verebileceği düşünülüyor.

Galaxy J7 2018 modelinin FCC sertifikası sırasında özellikleri sızdırıldı. SM-F720 model numarasıyla sertifikasını alan cihazın Bluetooth ve Wi-Fi sertifikalarını da aldığı belirtildi.

Galaxy J7 2018 Genel Özellikleri

FCC sertifikası verilerine göre Galaxy J7 modelinin 5.5inç ekran boyutu ile geleceği doğrulandı. Yine bir başka performans testi skorlaması olan Geekbench kayıtları incelendiğinde cihazda Exynos 7885 yonga seti ile birlikte 3GB RAM ile güçlendirileceği belirtildi. Bahsi geçen işlemci yongası henüz Samsung tarafından duyurulmadı ancak 1.6GHz frekans hızıyla çalışacak 14nm teknolojisi ile üretilecek bir işlemci olduğundan söz ediliyor. Bu işlemcide iki adet Cortex-A73 ve altı adet Cortex-A53 çekirdek birimi bulunacak.

Mali-G71 grafik birimi ile karşımıza çıkacak olan Galaxy J7 2018 modelinin Android Oreo işletim sistemi ile kutusundan çıkması bekleniyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir