Red Dead Redemption 2 Çıkış Tarihi Yine Ertelendi

Rockstar tarafından geliştirilen Red Dead Redemption serisinin ikinci oyunu 2018 yılı içerisinde beklenmekte idi. Ancak serinin yeni bir erteleme daha aldığı ortaya çıktı.

Daha önce 2017 yılının kış ayları olarak belirtilen çıkış tarihi geçtiğimiz aylarda ertelenmişti. Şirket yaptığı açıklamasında 2018 yılının bahar aylarında oyunun oyun severlere sunulacağını açıklamasına rağmen Red Dead Redemption 2 yeniden ertelendi.

Red Dead Redemption oyununun ilk serisi 2010 yılında PS3, Xbox 360 konsolları için yayınlanmıştı. Aradan geçen 7-8 yıl içinde PC sürümü yayınlanmayan oyunun ikinci serisinde PC sürümünün de gelmesi bekleniyordu. Rockstar, diğer yapımları olan GTA ve Bully oyunlarında bilindiği üzere PC sürümünü de kullanıcılara sunmuştu.

Çıkış tarihi ertelenen Red Dead Redemption 2 PS4 ve Xbox One kullanıcılarına özel olarak 26 Ekim 2018 tarihinde piyasalara sunulacak. Planlanan tarihten oldukça uzak bir tarihte oyun severlerle buluşacak olan oyun için firmanın güven kaybettiğini belirtmek doğru olacaktır.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir