Qualcomm Mimarili Snapdragon 841 Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Qualcomm'un son dönemde amiral gemilerinde yer almaya başlayan Snapdragon 845 yonga setinin ardından ileri teknolojiye sahip yeni bir işlemci yongası beklenirken firmadan Snapdragon 841 işlemci sürprizi geldi.

Samsung’un Galaxy S9 ve Xiaomi’nin Mi Mix 2S amiral gemileri başta olmak üzere piyasaya son çıkan birçok tepe model akıllı telefonda yerini alan Snapdragon 845 işlemcisinin ardından otoriteler yenilenmiş bir işlemci yongası beklerken, orta segment akıllı telefonlara gücünü vermesi beklenen Snapdragon 841 işlemci seti kendisini gösterdi.

SDM 841 model numarası ile GeekBench test skorlarında ortaya çıkan Snapdragon 841 yonga setinin performans skorlarının görüntüsü sızdırıldı. İşte detaylar.

Ortaya çıkan performans skorlarına göre Snapdragon 841 işlemci yongasının 16 çekirdekten oluşan bir mimari ile geliştirildiği görülüyor. Bu özelliği ile diğer Qualcomm işlemcilerinden kendisini ayırmayı başaran işlemci seti orta-üst segment akıllı telefonlara gücünü verebilir.

Snapdragon 841 işlemci mimarisi incelendiğinde 2.8GHz frekansında çalışan Snapdragon 845 işlemcisine göre 2.3GHz hızda çalıştığı ve Adreno 630 dahili grafik birimi bulundurduğu gözleniyor.

Snapdragon 841 GeekBench Test Puanları

Geekbench testi sonuçlarına göre iseSnapdragon 841’in Snapdragon 845 yonga setli çoklu çekirdekli amiral gemilerden daha fazla puan aldığı şaşırtıcı olarak karşımıza çıkıyor. Note 9 modeli çoklu işlemci testinde 8806 puan alırken Snapdragon 841 işlemcili cihaz ise 10401 puan almayı başarmış.

Snapdragon 841 işlemcisinin tek çekirdek performans testinde puanının 2018 değerlerine ulaştığına dikkat çekiliyor. Bununla birlikte önümüzdeki günlerde bu işlemci ile ilgili daha net bilgilere sahip olabileceğimizi düşünüyoruz.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir