Porsche Mission E İle Tesla’dan İki Kat Daha Hızlı Şarj Olacak

Elektrikli otomobil dünyasına Mission E modeli ile girişini yapan Porsche, bu alanda oldukça iddialı olduğunu bildirdi.

Frankfurt’ta düzenlenen Motor Show etkinliklerinde resmi olarak duyurulan Porsche Mission E ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Firmanın geliştirdiği hızlı şarj teknolojisini kullanarak en büyük rakibi olan Tesla modellerine göre en az iki kat daha hızlı şarj imkanını kullanıcılarına sunacağı öne sürülüyor.

Porsche yetkililerinden Uwe Michael, Mission E ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Konuk olduğu bir röportajda elektrikli otomobil modelleri ile ilgili bilgi veren Michael, Tesla Model S aracına rakip olarak geliştirdikleri Mission E modelini 2019 yılında kullanıcıları ile buluşturacaklarını açıkladı. Bu modelle birlikte şirketlerinin hızlı şarj cihazlarını da kullanıma sunacaklarını ifade eden Michael, uzun yolculuk sorununu çözecek olan şarj sistemleri sayesinde 20 dakikalık şarj ile 400 kilometre menzil yapılacağını iddia etti.

Rakiplerine oranla daha iyi değerleri kullanıcılarına sunmayı planlayan Porsche, müşteri beklentilerini de detaylı olarak analiz ederek özellikle güç ve batarya üzerine yoğunlaştıklarını ve en iyiyi oluşturduklarına inandıklarını belirtti.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir