Pokemon Go Yapımcısına 200 Milyon Dolarlık Finansman

Arttırılmış gerçeklik sektöründe büyük bir şöhret yakalayan ve Pokemon Go yapımcısı olarka tanınan Niantic, Harry Potter temalı yeni AR oyununu duyurduktan sonra büyük bir fon topladı.

Wall Street Journal Doğruladı

Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre Cuma günü Niantic’e 200 milyon dolarlık Series B finansmanı Spark Capital tarafından sağlandı. Aynı zamanda Founders Fund, Meritech, Javelin, You & Mr Jones ve NetEase gibi başka yatırımcılar da bulunuyor.

Niantic CEO’su John Hanke de konuya dair açıklamalarda bulunurken, bu sayede stratejik fırsatlarını arttıracaklarını ve arttırılmış gerçekik sektöründeki uzun vadeli yatırımlarının çoğacalağını dile getirdi.

Pokemon Go, ilk olarak geçen yılın Temmuz ayında mobil platformlar için çıkmıştı ve tüm zamanların en hızlı büyüyen uygulaması ünvanını elde etmişti. Aradan geçen bir yılın ardından dahi Niantic verilerine göre hâlâ her ay 65 milyon insan Pokemon Go oynarken, endüstriyi takip edenler ve oyuncular da Niantic’in yeni hamlelerini bekliyordu.

Ardından tam da bu ay Niantic, Warner Bros ile ortaklık anlaşması imzaladıklarını ve yeni Harry Potter oyununu arttırılmış gerçeklikle mobil cihazlara getireceklerini duyurdu. Hâlâ oyunun çıkış tarihi hakkında net bilgimiz yok fakat Niantic’in HP oyununda büyüler öğrenip, gerçek bir dünyada keşfe çıkabileceğiz. Kısacası, Harry Potter’da yer alan pek çok mekanik yer alacak.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir