Yeni AR Sanal Bebek Oyunu iOS ile Android'e Geliyor

Yeni AR Sanal Bebek Oyunu iOS ile Android'e Geliyor

Tamagotchi adını özelliklerde 1990’larda yaşayanlar iyi bilecektir. Ülkemizde de ‘sanal bebek’ adıyla yayılan bu oyunlar bir dönem fürya yaratırken, Bandai nostaljiyi yeniden canlandırmaya karar verdi. O dönemleri özleyenler için ‘My Tamagotchi Forever’ adlı oyun 2018 yılında iOS ile Android telefonlara çıkış yapacak.

Oyun Ücretsiz Olacak


My Tamagotchi Forever ücretsiz yani free-to-play bir oyun olacak fakat oyun içi ödemeler alınacak. Yapımın 2018 yılında çıkması beklenirken, aynı zamanda bir video da yayınlandı ve bazı ilgi çekici ayrıntılar paylaşıldı.

Mobil oyunda normal sanal bebeklerde yer alan Jojobet tüm temel özellikler bulunacak. Yani onu besleyebileceğiz, oyun oynayabileceğiz, temizliğini yapıp uykuya yatırabileceğiz. Fakat aynı zamanda ek özellikler de bulunuyor.

Arttırılmış Gerçeklikle Geliyor


Yeni başlayanlar için bütün petler Tamatown adlı bir bölgede yaşayacak ve burada farklı Tamagotchi karakterlerle de etkileşime geçmek mümkün olacak. Bu da gösteriyor ki aynı zamanda oyunda multiplayer özellikler de yer alabilir.

Asıl önemli yanı ise oyunda AR – arttırılmış gerçeklik modu olması. Bandai her ne kadar buna dair ayrıntı vermese de, yayınlanan videoda az çok neye benzeyeceğini tahmin etmek mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=FZIoTdBxA-A

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER