Xbox One X Enhanced Ne Anlama Geliyor?

Xbox One X Enhanced Ne Anlama Geliyor?

Microsoft’un yakında çıkacak olan konsolu Xbox One X donanımsal olarak yeniliklerle geliyor. Diğer yandan yeni konsol şimdiki Xbox One’ın yerine geçme iddiası taşımıyor. Aynı zamanda Xbox 360’dan Xbox One’a olduğu gibi nesil anlamında bir değişiklik de değil. Xbox One X’de şu anki Xbox One’da yer alan tüm oyunları, elinizde var olan kontrolcüyle oynayabileceksiniz. Microsoft da bu mesajın öneminin farkına varmış olacak ki, Xbox’dan Albert Penello ve Major Nelson bazı merak edilen konuları yanıtladı, Xbox One X oyunlarında yazan ‘Enhanced’ kelimesini açıkladı.

Eski Konsol Oyunlarıyla Uyumlu


İki yönetici bir video yayınlarken, Xbox One’da çalışan her oyunun Xbox One X’de de oynanabileceğine dikkat çekti. Bunların arasında hem kutulu, hem de dijital yöntemlerle satın alınan oyunlar Matadorbet bulunuyor. Xbox One X’de aynı zamanda geriye uyum özelliği de mevcut. Yani eski Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunları açılacak. Xbox One kontrolcüsü ise yeni konsolla tamamen uyumlu.

https://www.youtube.com/watch?v=A46H07thfek

Penello aynı zamanda oyunları tanımlarken Microsoft’un kullandığı ‘Xbox One-enhanced’ sözcüğüne de dikkat çekti. Bu nitelikteki oyunlar Xbox One X’de daha iyi gözükecek veya daha iyi oynanışa sahip olacak. Albert Penello, bu şekilde oyunculara yeni avantajlar hakkında bilgi vermeyi hedeflediklerini dile getirdi ve ‘Sadece müşterilerin anlamasını sağlamak için basit bir yol’ sözlerini kullandı.

Xbox One X, 7 Kasım 2017 tarihinde resmen satışa çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER