Vampyr 2018'e Ertelendi

Vampyr 2018'e Ertelendi

Life is Strange ve Remember Me gibi üst düzey oyunların yapımcısı Dontnod Entertainment, bir süredir hikâye odaklı aksiyon oyunları Vampyr üzerinde çalışıyordu fakat oyun 2018’in sonbahar aylarına ertelendi. Vampyr’ın normalde 2017’nin Kasım ayında çıkması planlanıyordu fakat bugün yayınlanan basın bültenine göre, stüdyo birtakım teknik sorunlar yaşadı ve sonucunda ekstra zamana ihtiyaç duydular.

Dontnod CEO’su Oskar Guilbert konuya dair açıklama yaparken, ‘Bir projenin yayınlanma tarihini ertelemek her zaman zor bir karardır. Buna rağmen belirtilen çıkış tarihine zorlayarak kaliteden ödün vermemek gerekir. Birkaç hafta önce Vampyr’ın bu yıl çıkacağına emindik fakat maalesef ortaya Marsbahis çıkan bir teknik sorun erteleme kararı almamıza sebep oldu’ sözlerini kullandı.

Dontnod tarafından yapılan açıklamaya göre, bu süreçte Vampyr’ın cila ve dengeleme işlemleri yapılacak. Oyun yarı açık dünyada geçerken, oldukça kompleks bir anlatıma ve derin RPG mekaniklerine sahip olacak. Dolayısıyla bu erteleme kararı üzücü olsa da, yapabileceğimiz pozitif çıkarımlar da var.

İlginç Senaryo


Vampyr’da oyuncular ünlü cerrah Dr. Jonathan Reid’in kontrolünü ele alacak. İspanyol nezlesi salgınında pek çok hayatı kurtaran Dr. Jonathan Reid, Büyük Savaş’ın ardından evine döner fakat artık kendisine vampirizm bulaşmıştır ve insanlığını tekrar bulmak için mücadele etmek zorundadır. Vampyr, karanlık ve korku dolu Londra sokaklarında geçiyor ve 1918 yılına ilginç bir bakış açısı getiriyor.

Vampyr, Xbox One, PS4 ve PC platformları için satışa çıkacak. Dontnod bu sırada aynı zamanda Life is Strange’in devam oyunu üzerinde de çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER