Valkyria Chronicles 4 Konsollar İçin Duyuruldu

Valkyria Chronicles 4 Konsollar İçin Duyuruldu

Yeni Valkyria Chronicles oyunu bugün duyuruldu. Valkyria Chronicles 4 isimli yapım, 2018’in bahar aylarında PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch konsolları için dağıtıcı firma SEGA tarafından sunulacak.

Aynı Dönem, Farklı Hikâye


Valkyria Chronicles 4 de diğer oyunlar gibi aynı zaman diliminde geçecek ve 1935 yılına, Atlantic Federation ile Autocratic Eastern Imperial Alliance arasındaki savaşa döneceğiz. İkinci Dünya Savaşı’ndan esinlenilerek yazılan senaryoda, yine tanıdık isimler de olacak.

Valkyria Chronicles 4, hâlâ taktiksel bir RPG oyunu ve benzer sanat çizimlerine, görsellere sahip. Pinbahis Fakat bu sefer karakterler de tamamen yenileniyor ve Commander Claude Wallace, Riley Miller, Darcsen Raz ve Kai Schulen gibi isimler karşımıza çıkıyor. SEGA’ya göre, tüm bunlar savaşın acı gerçeklerini tecrübe edecekler.

Eski Mekanikler Devam Ediyor


Valkyria Chronicles 4’de yine savaşlar sıra tabanlı strateji şeklinde ilerleyecek ve RPG ile TPS öğeleri de yer alacak. Yeni olarak da yeni bir Grenadier adlı sınıf bulunuyor. Ayrıca orijinal oyunun bestecisi Hitoshi Sakimoto da müzikleriyle tekrar dönüyor.

Valkyria Chronicles serisi 2008 yılında PlayStation 3’e çıkış yaparak başlamıştı ve ardından 2010’da PSP devam oyunu gelmişti. Japonya’ya özel çıkan Valkyria Chronicles 3 2011 yılında PSP’ye gelirken, yeni yapım ise bütün konsollarda ve diğer ülkelerde de çıkış yapacak.

Valkyria Chronicles 4’ü önümüzdeki yılın bahar aylarında görebileceğiz.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER