TRT Çocuk Mobil Uygulaması Çocuklar İçin En İyi Uygulama Seçildi

TRT Çocuk Mobil Uygulaması Çocuklar İçin En İyi Uygulama Seçildi
Adcolony Ajans tarafından düzenlenen Mobil Oyun Araştırması 2017 etkinliğinin sonuçları açıklandı. Türkiye üzerinde yerli oyun üretimi yapan ilk kanal olan TRT Çocuk, yarışmaya göre çocukların en çok tercih ettiği kanal olurken bu alanda ödülün de sahibi oldu.

24 milyonun üzerinde mobil oyuncunun olduğu düşünülen Türkiye'de, etkinliğe katılan kullanıcıların %54'ü akıllı cihazlarından her gün düzenli olarak oyun oynadığı sonucu ortaya çıktı. Bu araştırmaya göre istatistiklerin ise gelecekte çocukların mobil oyunlara daha çok yönelim sağlayacağını ortaya koydu.

TRT Çocuk Mobil Oyunları reklamsız olmasının yanı sıra gelişmiş güvenlikli olmasıyla ailelerin çocuklarına tavsiye edebilecekleri en iyi kaynak olarak gösterildi. Oyunların uzman pedagog ve eğitimciler tarafından hazırlandığı TRT Çocuk mobil oyunlar 2017 yılında 28 milyon indirilme başarısı sağladı.

İOS ve Android uygulama marketlerinde en çok indirilen TRT Çocuk mobil oyunları ise Canım Kardeşim, Ege ile Gaga, Elif'in Düşleri, Hayri Uzayda, Rafadan Tayfa, Zorlu Yarış oldu.

iOS ve Android market üzerinde düzenli olarak "önerilen" kategorisinde TRT Çocuk oyunlarının gösterime girdiğini de belirtelim.
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER